North 2015

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post15 maja 2014, 08:37

Wrogu pisze:Maja stary i kiepski bar, nowy maja zaprojektowany od dawna i tylko gadaja o wypuszczeniu - w praktyce kazdy widzial, nikt poza kilkoma osobami kupic nie moze.


Akurat bar to był ten jeden z plusów za który kochałem flexa. Proste rozwiązania, depower w taśmie a nie w barbarzyńskim sznurku przy chickenie (jak w prehi-slingshocie), dobre linki, krętlik w chickenie, no i gumowa owijka środkowych linek przy barze (znowu lepiej niż w prehi-slingu). Według mnie bar był bardzo dobry. No ale fakt że mogliby tam jeszcze dopracować kilka szczegółów bo od kilku lat on się nie zmieniał zupełnie.

Z resztą rzeczy zgadzam się w 100%, niektóre akcje co opisałeś to naprawdę bez sensu robili.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 maja 2014, 10:39

rolnik pisze:
przeciez nikt na rynku tak nie szyje jak NKB
nie wierze :lol: :wink:


..ja też, ale myślę, że Wrogu miał na myśli "styl" szycia - nie jego jakość :roll:

peace

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post15 maja 2014, 11:02

Ziomek. pisze:
rolnik pisze:
przeciez nikt na rynku tak nie szyje jak NKB
nie wierze :lol: :wink:


..ja też, ale myślę, że Wrogu miał na myśli "styl" szycia - nie jego jakość :roll:

peace


Dokładnie :D

Jeszcze parę innych firm dałoby się łatwo rozpoznać po rozmieszczeniu paneli, wzmocnień, zaworów/łatek, wyglądzie one pumpów itd. i ich kombinacji.

Awatar użytkownika
P_O_H
Posty: 43
Rejestracja: 02 sie 2011, 10:24
Deska: Tona POP / System
Lokalizacja: Śrem
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 maja 2014, 15:26

TrueKejner pisze: aaron pomagał robić tylko jednego kajta który tak naprawdę zyskał popularność na całym świecie. a na tych innych modelach nikt nie pływał bo były po prostu beznadziejne. no i to zawaliło flexa- że nie mieli produktu dla przeciętnego użytkownika. szkoda firmy ale naprawdę jakościowo oprócz hadlowpro to jechali z totalną kupą.



Miałem w ręku Flexifoil ION albo Atom (nie pamiętam który) - całkiem spoko kajt, jakością nie odstawał dużo od Hadlowa Pro. Przynajmniej w nowszych rocznikach.
Billy Parker pływał właśnie na którymś z tych modeli.

phpBB [video]


phpBB [video]


Także myślę, że nie jakość i brak modeli, a złe podejście było gwoździem do trumny... A szkoda...

mkmiec pisze:Po mojej znajomosci branzy, strasznie nie podobalo mi sie w jaki sposob Hadlow zakonczyl wspolprace z Flexem. To co zrobil wypuszczajac latawce 2014, prototypy i swoje i nowy model (3 rzebrowy) w dwoch rozmiarach na Ebay.co.uk to moze miec fatalne konsekwencje dla marki. Zero szacunku i zero zastanowienia. Musieli sie niezle pogrysc, zeby tak to sie zakonczylo. Nie rozumiem, czy Flexifoil nie mial kontraktu z Aaronem, gdzie miedzy innymi jest ustalone, ze ma pomagac budowac marke a nie ja niszczyc. Niestety ale duzo rzeczy sie w kazdego zyciu zmienia i nawet w tych ciezkich sytuacjach trzeba zachowac sie jak profesionalista a nie jak "chlopak z ulicy". Po za tym jak plywa to jego renoma u mnie ulegla zmianie.


Przecież to Flexi się pozbył Hadlowa, a nie na odwrót... A prototypy przez niego sprzedawane nie były modelami 2015. 2014 już dawno były wtedy w sprzedaży. Wg mnie nie zrobił nic złego - zachował się jak należało. Nawet przyznał się w wywiadzie, że nie będzie sam kontynuował pod własnym szyldem, bo chce się skupić na pływaniu i startach. Do UR HOMEWORK PPL

http://www.kitesista.com/kitesista-meets-the-aaron-hadlow-interview/ Bardzo fajny wywiad, potwierdzający z resztą klasę Aarona...

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2014, 14:16


Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post02 cze 2014, 15:33

To maja tempo :lol: Przeciez w redbull KOTA koleś reprezentujący northa latał na tych samych prototypach, które testował Aaron a chwilkę poźniej startował na nich na PKRA.

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2014, 19:05

2:30
phpBB [video]

"Prototyp" nowego baru ma owijke na lince depowera :notworthy:

pietkun
Posty: 176
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:23
Latawiec: vegas
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 6 razy
 
Post06 cze 2014, 20:00

dobra szerokość baru :thumbsup: !

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 cze 2014, 14:38


Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2015, 23:05

Jako, że szukam sprzętu na nowy rok to moja recenzja Dice 2015 9m2, który na testy udostępnił mi surfcenter.pl:

Latawiec Northa reklamowany jest jako sprzęt do wszystkiego czyli freestyle i wave. Teoretycznie są to dwie wykluczające się dyscypliny, ponieważ latawiec freestyle po wybiciu ma luzować linki, aby ułatwić wykonywanie tricków, latawiec wave z kolei ma robić dokładnie odwrotną rzecz. Patrząc jednak na kształt Dice'a - North zrobił to samo co inne firmy kite, czyli wziął swój freestyle'owy latawiec, obciął dwie tuby i dodał uzdę. Mniej więcej w ten sposób powstał parę lat temu kształt tzw. Open C. Testowanie Dice'a przypadło na szkwaliste 30 węzłów, czyli górny zakres 9 metrowego latawca. Zwykle nie przepadam za tego typu wiatrem, więc obawiałem się, że test może być niemiarodajny. Nie mając jednak idealnych warunków, odpaliłem latawiec. Na pełnej mocy miałem "za dużo", więć ściągnąłem taśmę do końca - tutaj przyszło pierwsze pozytywne zaskoczenie - latawiec cały czas był reaktywny, tak samo jak na pełnej mocy.

Po chwilowym polataniu nim w zenicie i przyzwyczajeniu się do szybkości latawca (pływałem na najszerszem ustawianiu) czas był sprawdzić jak skacze. Northa znam tylko przez Vegasy, a te zawsze świetnie skakały. Dice w niczym Vegasom w tym aspekcie nie ustępuje, wybija wysoko i trzyma w powietrzu bardzo długo. Nie wyrywa do góry tak agresywnie jak Vegas, ale dłużej trzyma w powietrzu. Dla mnie skacze wręcz idealnie, nie wiem co tu mogę więcej napisać.

Kiedy wiatr trochę zelżał przyszedł czas sprawdzić latawiec przy trickach unhooked. Siła wiatru nie pozwalała na zbyt wiele, więc zrobiłem tylko kilka raley. Po tych próbach mogę stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych latawców hybrydowych do tricków na którym pływałem. Nie mogę powiedzieć, że jest w tym na równi z C, ale jeśli nie szykujesz się na Forda, to w zupełności wystarcza. Powiedziałbym więcej, latawiec do unhooked jest świetny. Latawiec daje sporo luzu na linkach po wybiciu do przełożenia baru, co w tego typu latawcach jest bardzo rzadko spotykane. Testowałem także 12tkę w dolnym zakresie i odczucia były podobne. Kończąc tą recenzję i mając na uwadze wiatr w jakim dane było mi pływać, powinienem coś napisać o zachowaniu w silnym wietrze. Rzadko zdarza mi się piać z zachwytu na temat jakiegoś sprzętu, ale naprawdę byłem pod wrażeniem jak dużo frajdy latawiec dał mi w bądź co bądź warunkach, których nie cierpię. Nawet przy bardzo dużej prędkości latawiec nie generował nagłych strzałów mocy, świetnie wspomagał mnie w kontroli deski.

Podsumując uważam, że jest to jeden z najlepszych latawców na których pływałem. Najbardziej na minus dla mnie jest prędkość latawca, która przy bardziej skomplikowanych trickach, może przeszkadzać. Na pewno nie jest to sprzęt idealny do wszystkiego, bo takich po prostu nie ma, ale dla osób, które szukają czegoś co nada się do ćwiczenia tricków, a także wypadów na fale jest jak najbardziej godny polecenia. Minusem dla mnie jest niestety bar, a konkretnie linki Northa, które niestety się strzępią przy intensywnym użytkowaniu.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości