GiN Cannibal 2014 i Uru

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 mar 2014, 09:56

[quote="Smokie]Idealna kopia baru BWS :) Kolory tylko zmienili :)
A Canibal zerżniety idealnie z RPMa :) Super :)[/quote]

nie do końca bary takie same : inna linka depowera ( BWS dwie , Gin jedna ) i inny rodzaj krętlika przy chickenie
Latawca nie chcę w ten sposób porównywać bo różnią się charakterystyką . To coś między C4 a RPM . Przepłyniesz się sam stwierdzisz .
Moje odczucia po 30min pływania na plus lepiej ciągnie Cannibal ( tylko że to była 11m ) , lepiej idzie na wiatr , noszenie porównywalne chociaż szybciej porusza się po oknie wiatrowym na minus większe siły na barze z 10-20% w stosunku do RPMa i brak stopera , choć nie testowaliśmy go na innych ustawieniach . A są cztery ustawień na linkach nośnych w RPM tylko dwie . Bardzo solidnie wykonana konstrukcja , szycia wzmocnienia , krawędź spływu wzmocniona ponad 20cm itd.
Smokie zapraszam następnym razem sam zobaczysz .
Jedna konstrukcja i druga konstrukcja jest fajna zależy kto co preferuje .
Bardzo pozytwne odczucia zrobił na mnie URU nie spodziewałem się takiego noszenia ale to już delta .

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2014, 07:58

Ale ty mówisz o RPMie 2013 czy 2014 ? :)

Ja już z GINami miałem do czynienia i nigdy więcej ;)

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2014, 08:07

Jak wspomniałem nie chce porównywać do RPM 2014 lub 2013 .
No tak Gin trzeba pić z głową :wink:
Smokie pisze:Ale ty mówisz o RPMie 2013 czy 2014 ? :)

Ja już z GINami miałem do czynienia i nigdy więcej ;)

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2014, 08:01

Porównanie RPMa do Cannibala. Moim skromnym zdaniem RPM jest bardziej płaski.
Obrazek
Obrazek

Bez porównywania do innych latawców i w kilku zdaniach.
Cannibal jest bardzo stabilny i przewidywalny. Bardzo dobrze idzie na wiatr i przy skoku ma fajnego kopa. Szybki.
To co zauważyłem i mnie miło zaskoczyło to hangtime i winda - szczerze nie spodziewałem się aż takiej windy. Po pierwszym skoku to byłem w szoku że ten latawiec może tak ciągnąć w górę.
Siły na barze jak dla mnie ok, mogłyby być nieco mniejsze (może dlatego że przyzwyczajony jestem do RPMów ;) ).
Jednym słowem można go polecić wszystkim i początkującym, którzy chcą szybkiego progresu, i tym bardziej zaawansowanym, do freestylers, wakestylers, oldschoolowców na każdym poziomie zaawansowania.
Testowaliśmy rozmiar 11m.

co do drugiego testowanego modelu URU rozmiar 10m
Idealny dolny zakres. Winda i hangtime podobnie jak w cannibalu - super. Latawiec stabilny. Nieco szybszy. Poleciłbym go dla początkujących, waveowców.

Wykonanie obu latawców bardzo wysokiej jakości, powiedziałbym że nawet pancerne. Na pewno latawiec dużo wytrzyma.

Maciek kitejunkiesPL
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 12:53
Lokalizacja: Świnoujscie
Dostał piwko: 5 razy
 
Post12 mar 2014, 10:46

Jak napisałem wcześniej latawców GINa używamy intensywnie w szkółce od ponad 2 lat. Nie było z nimi najmniejszych problemów! Latawce są na prawdę świetnie wykonane i dobrze latają. Cena URU z nowym barem jest po prostu śmieszna...;)

Osobiście do dziś używam zulu III do freestylu i jestem dalej usatysfakcjonowany (szczególnie z 11 - swietny allround latawiec), która spędziła ze mną 3 miesiące w Wietnamie i dalej wygląda jak nowa;)

Od połowy czerwca zapraszam na testy do Świnoujścia;)

Smokie a mi się wydawało że podobały ci się Zulu III...;) viewtopic.php?f=4&t=36730


Piona!

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 mar 2014, 11:21

phpBB [video]


Nie ma co porównywać. Cannibal to nowy latawiec z nową charakterystyką i pancernym wykonaniem . Ogrom możliwości jeśli chodzi o setupy - na krawędzi natarcia z dwóch stron mamy po dwa miejsca podczepiania linek mocy. Na tipach dodatkowe 3 miejsca podłączenia linek. Bar wykonany bardzo dobrze z przyjemnym chwytem. Knaga depowera znana z innych latawców działa niezawodnie, system zapinania chickena prosty i intuicyjny. Linki mocy BARDZO wytrzymałe ponad 600kg wytrzymałości każda. Konstrukcja Open -C idealnie nadaje się pod NEW SCHOOL, ale w haku też jest bardzo dobrze. Stabilne i wysokie loty ( ktoś wcześniej napisał, że latawiec ma słabą windę ) szkoda, że nie widział lotów Marcina przy 15 węzłach :shock: )Testowaliśmy 11stkę w pięknych kolorkach i wszyscy byliśmy zachwyceni.

Jeśli chodzi o URU to już delta... GIGANTYCZNA winda i konkretne loty już przy 15 knotach ( rozmiar 10m ) Szybka i stabilna, idealnie wyważona na linkach przednich jak i tylnych. Nie ma efektu luźnych linek sterowych przy odpuszczonym barze - latawiec zawsze gotowy na szybki zwrot czy loopa. Jakość i pancerność wykonania to górna półka dostępnych na Polskim rynku latawców. Mimo wielu wzmocnień i użytych mocnych materiałów np na krawędzi spływu latawiec bardzo lekki z cienką tuba główną gwarantującą większą szybkość przy poruszaniu się po oknie wiatrowym. Grafika to oczywiście kwestia gustu, ale z pewnością nie można zarzucić mu "zwyczajności" w tej materii.

BLOCZKI - zarówno w przypadku Cannibala jak i Uru - producent zastosował twarde anodyzowane aluminium , po którym linka bridla przesuwa się bardzo płynnie i bezoporowo. Nie ma już problemów związanych z zapiaszczeniem bloczków i blokadą rolki. Teraz za każdym razem bloczki chodzą tak samo płynnie, a czucie latawca stało sie bardziej bezpośrednie ( jak w przypadku latawców bez bloczków czy klasycznych C-shapeów bez bridla )

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2014, 11:30

Zapraszamy do lektury - test Cannibala 2014 !
http://www.iksurfmag.com/issue44/?page=113

2005 Gin :)
Obrazek

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2014, 11:08

to w majówkę testujemy Cannibala , Uru
przy tym kierunku to Osłonino , Kadyny , Rzucewo lub (Puck ale tu może być tłoczno ) .

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post30 kwie 2014, 14:04

bolocork pisze:Windrange :

CANNIBAL 5.5: 16-40 KN
CANNIBAL 7: 15-36 KN
CANNIBAL 9: 13-32 KN
CANNIBAL 11: 12-27 KN
CANNIBAL 13: 9-23 KN

Bez takich wkretow


Zawsze mnie zastanawiało jak ludzie patrzą na te zakresy wiatrowe i starają się wyciągnąć z nich jakiekolwiek wnioski...
Przeciez widac, ze one (nie tylko w tym przypadku) najmniejszego sensu nie maja. Inaczej kazdy by kupowal najwiekszy i najmniejszy latawiec i mial wg producenta pokryty caly zakres wiatrowy

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 kwie 2014, 16:12

chodzi o komfort pływania . Można być przepałowanym na maska i pływać na 12m przy 30knots lub powyżej lub nie ostrzyć , odpadać i pływać przy równych 16 knots na 5,5 - 6m :hand:

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post01 maja 2014, 10:44

wenzel pisze:chodzi o komfort pływania . Można być przepałowanym na maska i pływać na 12m przy 30knots lub powyżej lub nie ostrzyć , odpadać i pływać przy równych 16 knots na 5,5 - 6m :hand:


Mysle ze przy latawcu 5,5m czy jest 16, czy 10 wezłów wiekszej roznicy nie robi - plynie sie tak samo - z wiatrem, wiec jaki sens takiego zakresu?

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post02 maja 2014, 21:36

Abstrahując od tematu sensu podawania zakresów wiatrowych, to dziś miałem okazję przepłynąć się na ginach. Głowie miałem okazję przetestować uru, więc rzucę swoje 3 grosze. Latawka bardzo przyjemna, nie za szybka, nie za wolna. Powiedział bym ze w sam raz. Super idzie na wiatr no i ta winda, właściwie, to powinno się mówić katapulta: ) chociaż są latawce, co mocniej wyciągają z kapci. Ogólnie to radzę się przepłynąć przed kupnem innego latawca, no chyba że pływa się na blogu producenta i ważne jest jaki land daje latawiec.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to drobiazgi jak brak stopera i pancerne linki-może być problem Z pękaniem jeśli się planuje snów kite

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2014, 11:57

kilka fotek z Kadyn 01-02 maj 2014
testy Gin Cannibal i Uru
dziękuje wszystkim za miłe towarzystwo i dobrą zabawę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2014, 10:24

zapraszamy na testy :) STAR Kiteboarding: Taina, Arawak, GIN Kiteboarding: Cannibal, Uru , próbki Tear - Aid

Obrazek

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 21:10

zapraszamy na testy GiN Cannibal i Uru
od 5- 6 lipca kemping Ekolaguna
kite24 .pl


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości