Pianka- którą wybrać??

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 15:54

Dzieki za info:) :thumbsup:

tomas___
Posty: 58
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:55
Deska: x-ride
Latawiec: switchblade
Postawił piwka: 1 raz
 
Post20 lut 2014, 18:59

Z NP to poszukaj sobie Mission z tamtego roku to dostaniesz w dobrej cenie mega piana,te modele 3k sa z neoprenu gumowego troche cieplejsze ale robią się w nich dziury po kontakcie z trzcinami taka kolekcja dla złomiarzy,ja mam NPX Assassin=NP Mission i jestem bardzo zadowolony.Mega elastyczna i pancerna. :thumb:

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 19:14

a powiedz kolego czy ta twoja NP nie niszczy się od np. trapezu, lub siadania na szorstkim?? z tego co mi podpowiadają ona jest cała z gumy i to jej minus????

kw92
Posty: 610
Rejestracja: 16 sty 2011, 18:58
Latawiec: Ozone
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2014, 19:54

Ja bym brał O'neila, mam zeszłoroczny model i sobie bardzo chwalę. Kupiłem też niedawno zimową wersję i też jestem zadowolony, cos mi się wydaje że niezbyt szybko zmienię firmę :thumbsup:

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 20:14

no rozumiem, tylko czy cena 780zł do 1050zł, mówie tu o cenie podstawowej bez rabatów za pianke o,neila z 2014 do ceny drozszej pianki z NP z tamtego roku nie przemawia za NP? a może tu płaci sie za firme? cos w stylu NIKE i ADAIDAS? (tez nie mam pojecia która lepsza:))
mam cięzki orzech do zgryzienia.... pewnie którąś z nich kupię ale chciałbym kupic raz na kilka sezonów tym bardziej, ze nie będę pływał pewnie zbyt często....raz w tygodniu moze sie uda wyskoczyc. pewnie pozostaje mi przymierzyć i wybrac na miejscu////

tomas___
Posty: 58
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:55
Deska: x-ride
Latawiec: switchblade
Postawił piwka: 1 raz
 
Post20 lut 2014, 20:27

Cała z gumy się nie nadaje moim zdaniem,Mission to całkiem inny neopren wzmocniony nylonem miły w dotyku i śliski o nic nie haczy.Nie wyciera się od trapezu.Ważne by neopren był nylonowy,NP czy Oneill będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 20:30

czyli ta NP co przedstawiłem w powyższym linku trochę kiepska?

jak narazie mam więcej na + za O, Neillem.....

tomas___
Posty: 58
Rejestracja: 06 sie 2012, 22:55
Deska: x-ride
Latawiec: switchblade
Postawił piwka: 1 raz
 
Post20 lut 2014, 20:53

Ten gumowy NP się nie nadaje mój kolega ma podobny i co chwile jakaś dziura :doh:

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post20 lut 2014, 21:05

Cześć,
Miałem O'neilla Superfreak'a z 2012 5/3 tą z zamkiem z przodu. Pianka zapewniała ogromny komfort cieplny, pływałem w niej nawet w Grudniu tego roku, oprócz tej właściwości była naprawdę bardzo rozciągliwa i często się zdarzało, że po pływaniu miałem sucho w środku więc luksusik. Nie ogranicza swobody ruchów tak jak robią to inne gumiaki + jest bardzo ale to bardzo miękka mógłbym ją tu zachwalać i zachwalać, ale są też pewne minusy mianowicie prawie zawsze po intensywnej sesji robiły mi się balony z wody w łydkach tzw "dzwony" albo "na rapie tłustym", no ale nie ważne bo znowu piszę o głupotach. Szkoliłem cały sezon na Helu i pianka bardzo dobrze to wytrzymała :thumbsup: ta nie miała ze mną łatwego żywotu ale dała radę. Zamek z przodu to dodatkowy komfort a jak pianka się trochę bardziej dostosuje to wejście w nią to najmniejszym problem wyjście zresztą też. Ja już jestem uzależniony od zamka przedniego i nie zamienię. Niedawno dostałem z gwarancji (tu mega szacun dla chłopaków z kite24, nową piankę z 2014) i co by tu powiedzieć. Na pewno jej niewątpliwym atutem w stosunku do poprzedniczki jest FENOMENALNA jakość wykonania, widać że pomimo, że nie jest to najdroższy model to naprawdę bardzo starannie wykonany i trochę posłuży :shock: jak ją dostałem byłem w szoku, że M jest taka mała, a tu się wciskam i wciskam patrzę i bez żadnego masła i niczego dostałem się do środka, o dziwo wyszedłem bezproblemowo. O trzymaniu ciepła nie powiem za wiele bo jeszcze nie miałem okazji pływać, jedynie poprężyć trochę muskel przed lustrem... no ale co zrobić taki mamy klimat. Jeśli miałbyś wybierać piankę weź O'neilla bo pomimo swojej ceny :doh: która niestety nie jest najniższa to w stosunku do konkurencji jest MIAŻDŻĄCY... no może niektóre firmy jak NP czy Xcel dorównują ale jak dla mnie nie ma już innej pianki.

Proszę pamiętać, że moja opinia jest subiektywna i służy wyłącznie podaniu MOJEJ opinii, jeśli się ktoś z tym nie zgadza to niech napisze ale bez żadnych hejtów i pienienia się bo to nic nie zmieni :naughty: :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 22:15

Ok, wyglada na to że O, Neill wygrała.
Ostateczną decyzje pewnie podejme za tydzień w piatek po przymierzeniu w sklepie Kite 24 w Olsztynie, na pewno dam znać z jaką pianką wyjdę :D

Jeszcze raz wielkie dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam :thumbsup:

Chętnych w dalszej pomocy i wyrażeniu swoich opinii zapraszam do kolejnego postu - pomoc w znalezieniu trapezu :D

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post28 lut 2014, 23:23

A więc wyszedłem z pianka O,Neilla, jedyna którą przymierzyłem ale leżała bardzo dobrze więc wziąłem:)
Mam nadzieje że mi posłuży kilka sezonów:)


No i oczywiscie polecam Kite 24:):)

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 mar 2014, 16:25

Te zestawienia może pozwolą wam nieco się zorientować jak wygląda zestawienie wiodących producentów pianek neoprenowych -> http://www.sima.com/events/image-awards ... inees.aspx

SIMA jest to organizacja zrzeszająca producentów sprzętu surfingowego, która co roku organizuje konkurs na najlepszy brand, produkt etc

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 mar 2014, 17:21

Mam GAASTRE SPRY STREAMER 4,3 kupiłem właśnie w sklepie EASY i jestem mega zadowolony bo jest super wygodna i ciepła,najlepiej zadzwoń do sklepu to Ci doradzą bo mają duży wybór pianek i bubla ci nie wcisną.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości