Pomoc w znalezieniu Trapezu

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 22:39

Witam wszystkich :D
Dzieki za pomoc w znalezieniu Pianki :D
Tym razem chciałbym zadac pytanie ws. trapezu, oczywiście jeszcze jestem w tym temacie zielony a za tydzień wybieram się do sklepu i chciałbym cos zakupić.
Podpowiedzcie na co mam zwrócic uwagę, co jest ważne a co mniej ważne, czy sa jakieś rodzaje, jakie firmy polecacie, jaki przedział cenowy dobrych trapezów po przecenie (chciałbym wydać oczywiście jak najmniej kasy- jak to przeczytaja ze sklepu to się uśmieją:), bo nie jestem człowiekiem, który jak może mieć coś za 500zł to wydaje na to 700zł:)
Czego powinienem unikać itp....może jakieś linki z przykładami??
Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi :D

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post20 lut 2014, 23:19

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat tych dwóch poniżej?

http://www.kite24.pl/product_info.php?c ... cts_id=834

oraz

http://hydrosfera.pl/Trapez_Mystic_2014 ... lue-26512i

jak dla mnie ten z 2014 roku, bo i nowsza wersja i tańszy, ale może ktoś używał pierwszego?
podpowiedzcie coś:):)

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post21 lut 2014, 01:28

Zadnego z tych trapezow nie uzywalem. Jednak dla poczatkujacego trapez nie jest az taki wazny, jak np. odpowiednio dobrany latawiec czy deska. Dla poczatkujacego trapez to trapez. Jak sie szkolilem uzywalem jakiegos przestarzalego, badziewnego, rozpadajacego sie trapezu. Potem kupilem "sredniej klasy" a zaraz potem z wyzszej polki. I roznicy nie widze zadnej. Mysle, ze Ty rowniez jej nie zobaczysz / nie odczujesz. Najwazniejsze by trapez byl wygodny i dobrze dobrany, tzn. nie za duzy, nie za maly. Polecam dla poczatkujacych ten typ trapezow jaki podales w linkach - waist harness - trapez "na pas". Sa jeszcze inne trapezy np. siodelkowe, ktorych nie polecam na poczatek i ktore nie kazdemu przypadna do gustu. Miedzy trapezami zwyklymi a siodelkowymi juz roznice odczujesz. Zalezy indywidualnie od osoby, ale mi sie nie podobaja, dla mnie sa niewygodne, wole tradycyjne. Zawodowcy albo osoby ktore naprawde dobrze i duzo plywaja moga juz wybierac specjalne trapezy, moga widziec / odczuwac roznice. Dla poczatkujacych polecam jak juz wyzej wspomnialem wybrac trapez odpowiedni do budowy ciala, by byl wygodny no i by sie wizualnie podobal, cieszyl oko. Fajnie jak bedzie mial bajery typu "nozyk" do awaryjnego przeciecia linek, jakies udogodnienia przy zapinaniu / wypinaniu haka, poluznianiu / pociesnianiu pasow, itp. Mystic jest bardzo popularna firma na polskim rynku, podobnie jak na wielu innych rynkach (Niemcy, Angllia...), jest to dobra firma, trapezy sa pewne i solidne i czesto tansze jak innych marek. Wielu zawodowcow/zawodnikow uzywa trapezow Mystic`a. Mialem pare razy na sobie trapezy Mystic`a, modelu nie pamietam, ale trapez byl spoko.

Ja uzywam starego, bo z 2008 roku Naish Pro Waist harness:
Obrazek
I nie narzekam, jestem zadowolony, mam go dluuuuugi czas i dobrze mi sluzy, wiec go nie zamierzam zmieniac, no i bardzo wizualnie mi sie podoba. Jezeli chcesz zaoszczedzic troche pieniedzy kup uzywany. Mozna dostac bardzo fajne trapezy uzywane w super stanie za bardzo niskie pieniadze. Ja sam kupilem uzywany, ktory byl i nadal jest jak nowy, a zaplacilem za niego nie 500zl (tyle chyba wtedy kosztowal nowy) tylko 125zl z wysylka...

Trapez ktory podales w drugim linku to trapez windsurfingowy, a ja sam na windsurfing`u nigdy nie plywalem, dlatego nie wiem czy jest jakas roznica miedzy trapezem kitesurfingowym a windsurfingowym. Dlatego przy okazji pisania tego postu pytanie dla windsurferow lub bardziej obeznanych w tym temacie kitesurferow: czy jest jakas roznica miedzy trapezem windsurfingowym a kitesurfingowym?

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post21 lut 2014, 08:46

Nie zgadzam się że trapez nie jest istotny na początku . Szmatka która podchodzi pod gardło szybko skutecznie zniechęci do uprawiania kita. Pierwsze kroki są trudniejsze niż pierwsze skoki i bardziej bolą. Nie radziłbym kupować trapezu np. w necie. Lepiej pójść do sklepu i solidnie go dobrać pod siebie . Marka już nie jest tak istotna jak samo dobranie. Ja używałem mystica wariora II był ok. Teraz ION Bardziej wygodny ... Na poczatku używałem pat love z paskami pod tyłek i tamten wybór był dobry .. Warto poszukać czegoś z dakine. Jeszcze jedna rada nie szukaj na siłę najnowszych modeli . Te z 2013r czy 2012 są też dobre a sporo tańsze..

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 lut 2014, 08:50

Ok, dzieki za obszerne wypowiedzi:)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 09:39

Rafał1984 pisze:Witam wszystkich :D
Dzieki za pomoc w znalezieniu Pianki :D
Tym razem chciałbym zadac pytanie ws. trapezu, oczywiście jeszcze jestem w tym temacie zielony a za tydzień wybieram się do sklepu i chciałbym cos zakupić.
Podpowiedzcie na co mam zwrócic uwagę, co jest ważne a co mniej ważne, czy sa jakieś rodzaje, jakie firmy polecacie, jaki przedział cenowy dobrych trapezów po przecenie (chciałbym wydać oczywiście jak najmniej kasy- jak to przeczytaja ze sklepu to się uśmieją:), bo nie jestem człowiekiem, który jak może mieć coś za 500zł to wydaje na to 700zł:)
Czego powinienem unikać itp....może jakieś linki z przykładami??
Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi :D

Pozdrawiam


Kup Mystica Warriora, z obojętnie którego rocznika od 2011 w górę i będziesz zadowolony :thumb:
może i są równie dobre trapezy, ale na pewno nie ma lepszych :idea:

peace

Awatar użytkownika
on police
Posty: 64
Rejestracja: 01 wrz 2013, 21:06
Deska: nobile T5 2014
Latawiec: north evo 12
Lokalizacja: police
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 09:41

ja jestem poczatkujacy i mam trapez wnderwave sultan z 2013 i jestem zadowolony polecam

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 10:06

Fordon pisze:Trapez ktory podales w drugim linku to trapez windsurfingowy, a ja sam na windsurfing`u nigdy nie plywalem, dlatego nie wiem czy jest jakas roznica miedzy trapezem kitesurfingowym a windsurfingowym. Dlatego przy okazji pisania tego postu pytanie dla windsurferow lub bardziej obeznanych w tym temacie kitesurferow: czy jest jakas roznica miedzy trapezem windsurfingowym a kitesurfingowym?


- w trapezie windsurfingowym jest inny hak - bardziej wygięty
- nie ma linki hp i miejsca na podpięcie leasha
- nie ma nożyka
- pewnie są też jakieś różnice w konstrukcji

Juniore
Posty: 172
Rejestracja: 26 maja 2006, 11:44
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 11:52

Ziomek. pisze:
Kup Mystica Warriora, z obojętnie którego rocznika od 2011 w górę i będziesz zadowolony :thumb:
może i są równie dobre trapezy, ale na pewno nie ma lepszych :idea:

peace


Potwierdzam :!: 80% naszych instruktorów używa Warriorów. Nie miałem jeszcze ani jednego klienta, który by się zawiódł. Nie miałem nawet żadnego klienta, któremu dałbym Warriora na chwilę i od razu by go nie chiał :wink: Nie ważne czy jest to jego pierwszy trapez czy "enty"...

pozdrawiam
Mateusz

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 lut 2014, 13:09

to te dwa, które podałem w linku powyżej odstawić na bok?
w sumie podoba mi się wizualnie ten Artistic....///
ciekawe jak by się sprawował w terenie?:) ktoś miał????

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 lut 2014, 13:22

albo ten:)
chyba o to wam chodziło nie?

http://www.kite24.pl/product_info.php?c ... cts_id=568

polecacie jak rozumiem?
i ostatnie pytanko ten czy Artistic???

i czy jest różnica w tym, że po leasha w jednym jest pierścień a w drugim linka???
Ostatnio zmieniony 21 lut 2014, 13:28 przez Rafał1984, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemjas
Posty: 2566
Rejestracja: 21 lis 2006, 13:54
Deska: SU-2 Prorider
Latawiec: SS RPM 10m
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 13:25

Artistic jak i warrior są bardzo podobne, różnice właściwie nie odczuwalne,
jeden i drugi bardzo wygodny. Bierz mystica a którego?? który bardziej ci się podoba. Oba są super.

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post21 lut 2014, 13:34

Rafał1984 pisze:to te dwa, które podałem w linku powyżej odstawić na bok?
w sumie podoba mi się wizualnie ten Artistic....///
ciekawe jak by się sprawował w terenie?:) ktoś miał????


Hej,

Uzywam go od jakiegos czasu (od sierpnia 2013). Bylem na przymiarce kilku trapezow i wybralem wlasnie ten - najlepiej mi lezal. Moim zdaniem to jest udany i wygodny trapez - nigdzie mnie nie uwiera, nie przekreca sie na boki, fajnie trzyma w talii. Jest dosc miekki na obiciach.
No i do tego - jak wspomniales - wyglada zajebiscie :D
W sumie wiekszosc trapezow Mystica, Dakaine, pat love bedzie okej, ale radze wczesniej przymierzyc.

Mialem wczesniej 2 trapezy: jeden z nich byl stary i nawet tasmy nie trzymaly tak jak mialy, rzep sie odklejal po mocnych glebach itd. Plywanie w nim wydawalo sie byc okej... do momentu az zaczalem plywac w nowym. Wtedy dopiero zobaczylem co znaczy "wygoda plywania". "Fun" wzrosl o 100%
Takze polecam nie meczyc sie w starych trapezach :!:
...i zaczac od razu od czesci "fun" :wink:


fake e: jesli chcesz - moge podeslac "real" fotki tego trapezu

Awatar użytkownika
Rafał1984
Posty: 67
Rejestracja: 19 lut 2014, 22:50
Deska: AIRUSH X-OVER
Latawiec: AIRUSH LITHIUM 12M2
Lokalizacja: Gdańsk, Jasień
Postawił piwka: 3 razy
 
Post21 lut 2014, 13:54

Ok, dzięi wielkie, podeslij foto jak ci się chce../

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2014, 15:39

Możesz jeszcze zerknąć tu: http://www.24surf.pl/pl/c/Trapezy/31

Obrazek

Obrazek

Ceny jeszcze na pewno troche zbijesz, a będziesz też miał coś innego niż wszyscy.

O firmie Neil Pryde - NP znjadziesz dużo informacji w necie i pierwsze już sprzed 30 lat ;)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości