Pierwszy latawiec. Airush DNA 2013 vs Ozone Catalyst 2012

Forum dla początkujących
Bangerek
Posty: 134
Rejestracja: 15 maja 2014, 14:27
Postawił piwka: 2 razy
 
Post15 maja 2014, 17:45

Witam , to moj pierwszy post na forum. Jako , ze w zeszlym roku ukonczylem kurs kite i chwycila mnie zajawka na ten sport w tym chcialbym juz zainwestowac we wlasny sprzet. Zastanawiam sie ktory z kitow powyzej bylby dla mnie lepszy na poczatek , a takze niewymagalby zmiany po 1 sezonie. O tych kitach slyszalem w miare pochlebne opinie. Widzialem jeszcze oferte zeeko notus , ale o tym latawcu nie znalazlem zbyt wielu informacji i wydaje mi sie , ze jest prz3znaczony dla bardziej zaawansowanych.

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post15 maja 2014, 23:23

Sam plywam na Ozone Catalyst 12m 2012 i jestem bardzo zadowolony. Na prawde bardzo mi sie spodobal, bardzo przypadl mi do gustu, bardzo przyjemnie mi sie na nim plywa, nie zamierzam go zmieniac. Oczywiscie wszystko zalezy indywidualnie od osoby i od oczekiwan. Uniwersalny latawiec, dobry do nauki i na poczatek, posluzy rowniez na dluzej, nie bedzie potrzeby wymiany go po pierwszy sezonie, swietny do Freeride, fajnie ostrzy, mozna poskakac czy poprobowac swoich sil w podstawach Freestyle. W wielu moich postach mozna poczytac wiele pozytywnych opini o tym latawcu, zreszta nie jestem jedyny, ktory uwaza Catalyst`a za udana konstrukcje. Wczesniej mialem kilka innych i tak pozytywnie o nich nie mowilem. Jednak czesc osob zarzuca mu, ze jest nudny, za latwy, taki nijaki, bezplciowy - zalezy co kto lubi, co kto oczekuje. Wg mnie ten latawiec jest dobra i sprawdzona opcja dla poczatkujacych, wiele szkolek uzywalo go/uzywa do szkolen, a to tez o czyms swiadczy.

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post16 maja 2014, 15:22

Z dwojga "nudnych, za łatwych, takich nijakich, bezpłciowych" brałbym DNA, choć moje poczucie estetyki byłoby na nie (szata, kolorystyka zupełnie mi nie leży)
- jest m.z. bardziej wyczuwalny i szybciej reaguje. nie wiem tylko czy przypadkiem ozone nie ma sprawniejszego systemu pompowania (?)

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post16 maja 2014, 20:59

Jesli chcesz zaczerpnac informacji nt Notusa, to napisz do Pierol -on sprzedaje 12 mkw.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2014, 12:44

Fordon pisze:Sam plywam na Ozone Catalyst 12m 2012 i jestem bardzo zadowolony. Na prawde bardzo mi sie spodobal, bardzo przypadl mi do gustu, bardzo przyjemnie mi sie na nim plywa, nie zamierzam go zmieniac.


Fordon - niezmiernie się cieszymy, że tak spodobał Ci się Twój latawiec :thumb:
( Mi się np mój również bardzo podoba - ale nie polecęgo każdemu :hand: )
a na rynku jest też sporo innych modeli , co najmniej nie gorszych od Catalysta :idea:

ps: mam nadzieje, że Catalysty nie mają problemów z ciśnieniem już na etapie wyjęcia z folii, jak np Ozone C4 :hand:
bo to "nieco" odbiera "gustu, przyjemności i zadowolenia" z prób użytkowania, przyznasz?

peace

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post17 maja 2014, 13:13

Ziomek. pisze: ( Mi się np mój również bardzo podoba - ale nie polecęgo każdemu :hand: )
a na rynku jest też sporo innych modeli , co najmniej nie gorszych od Catalysta :idea:


Moje slowa z innego watku (PORADY SPRZĘTOWE! JAKI LATAWIEC I DESKA NA POCZĄTEK?)

"Przyklady konkretnych marek i modeli typowo do nauki: Ozone Catalyst, North Neo, North Evo, Naish Ride, Best Kahoona, RRD Passion, Cabrinha Convert... i wiele innych fajnych latawcow Freeride. Niejeden uzytkownik forum dorzuci tu jeszcze pare fajnych marek i modeli."

Wiec tak, zgadzam sie :thumbsup: co do tego ze:
Ziomek. pisze:na rynku jest też sporo innych modeli , co najmniej nie gorszych od Catalysta :idea:

Tylko, ze tutaj kolega sie pyta: DNA czy Catalyst. Wiec ja polecam Catalysta, ktory wyjatkowo przypadl mi do gustu(wczesniejsze moje latawce jakos nie), zaznaczajac jednoczesnie, ze wiekszosci osob przyjemnie sie na nim plywa, choc jest i czesc, ktora tak nie uwaza.

Zgadzam sie rowniez, ze fakt iz moj latawiec podoba mi sie wcale nie oznacza, ze spodoba sie kazdemu i nada sie dla kazdego - ale dla poczatkujacego (a taka osoba jest osoba pytajaca) uwazam, ze nada sie jak najbardziej.

Co do PS: Latawiec kupilem jako roczny, uzywany. Cale zeszle lato, jesien, zime - dzialal bezproblemowo. Piersza sesja wiosenna - nagle, w tym samym czasie pekaja 2 zawory na tubie glownej i jeden na strucie. Dziwna sprawa... Ale po wymianie/klejeniu zaworow latawiec lata jak zawsze latal i poki co innych problemow z nim nie mam i nie mialem.

Offca
Posty: 46
Rejestracja: 02 maja 2013, 17:14
Deska: SU-2 Prorider 3D LDS
Latawiec: Airush DNA
Lokalizacja: UK / Warszawa
Dostał piwko: 1 raz
 
Post10 cze 2014, 13:02

Ja pływam na DNA 2012.

Kupiłam w zeszłym roku jako nówkę.
Bardzo fajny latawiec. Linki, bar - opisane. W sam raz dla osoby początkującej :)
Szybko wstaje z wody, dobrze reaguje, da się nad nim zapanować.

Kupiłam jako osoba początkująca i nadal się taka czuję. Próbowałam pływać także na innych latawkach, ale moja przypadła mi do gustu ;)

Ja polecam DNA, inni Ci polecą Ozone. Wybór i tak należy do Ciebie :)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości