Dakhla, Sahara zachodnia - bezpieczeństwo.

Miejscówki Kitesurfingowe
angyoung
Posty: 41
Rejestracja: 08 sie 2011, 13:50
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 maja 2014, 14:41

Zainteresowałem się tym spotem z wiadomych przyczyn: pięknie, dziewiczo i pizga niemiłosiernie, aczkolwiek doszły mnie słuchy, że w tych okolicach dzieją sie nieciekawe rzeczy... no wiadomo, typowa afryka a to rejon jeszcze będący pod okupacją Maroka. Ktoś coś wie na ten temat czy to tylko ploty rozpuszczane przez marokańczyków, żeby dakhla nie zabierała im potencjalnych turystów?

Majkelos
Posty: 145
Rejestracja: 04 wrz 2003, 21:19
Lokalizacja: Wawa
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 maja 2014, 11:45

Rzeczywiście Sahara zachodnia to region okupowany przez Maroko. Aktualnie jest tam bezpiecznie, ale chyba tylko dlatego, że stacjonują tam spore oddziały wojska i policji, a większość rdzennych mieszkańców jest zamknięta w obozach. Marokańczycy nie rozpuszczają żadnych plot, wręcz starają się ograniczać przeciek jakichkolwiek informacji do wiadomości publicznej, choć w dobie internetu jest to nierealne. Jest to region z ogromnym potencjałem i notabene popularny wśród marokańskich turystów. Więcej możesz poczytać w necie np. tu http://www.thenation.com/article/176968 ... ccupation#
My dolecieliśmy do Agadiru i wynajętą furą dojechaliśmy do Dakhli. Super przygoda, a jedyną uciążliwością są obowiązkowe postoje na posterunkach po drodze, gdzie trzeba się tłumaczyć gdzie, po co i dlaczego. Policja nie robi żadnych problemów, choć raz się zdenerwowali, że nie zatrzymaliśmy się przed znakiem "stop" napisanym po arabsku ;).
Mieszkaliśmy w mieście i nie czuliśmy, jakoby nam coś zagrażało. Miejscowi ludzie są otwarci i mili.
Podsumowując, polecam, ale przed wyjazdem warto sprawdzić, co tam się dzieje.

czezz
Posty: 180
Rejestracja: 29 maja 2008, 17:01
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post21 maja 2014, 09:34

Hi,
ja też przymierzam się do wyprawy w to miejsce.
Jednak, znajomy był w tym roku w okolicach Agadiru na surfie i po powrocie powiedział, że tak brudnego i syficznego miejsca jeszcze w życiu nie widział.
Wrócił zatruty z roztrojem żołądka choć uważał na jedzenie. Twierdzi, że to od koszmarnie brudnej wody w oceanie wokół Maroko.

Jak z czystością wody w Dakhla - to daleko od Agadir więc jest nadzieja, że jest trochę czyściej (?)

angyoung
Posty: 41
Rejestracja: 08 sie 2011, 13:50
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post21 maja 2014, 17:03

przypadkowo natrafiłem na 'recenzję' tego spotu (z tego roku) na stronce pewnej szkółki i chwalili sobie bardzo, chcąc go wymienić w swojej ofercie za hamatę. to może być jakiś argument :)

Kite Fun Surf
Posty: 321
Rejestracja: 16 sie 2011, 15:23
Deska: BRUNOTTI
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:
 
Post04 cze 2014, 14:45

Jeżeli chodzi o Dakhle, to nie masz się zupełnie czego obawiać. Ja spędziłam tam prawie rok, i nawet będąc dziewczyną w dodatku blondynką, nigdy nie natrafiłam na żadną niebezpieczną sytuację, a bywało, że gubiłam się w górach Atlasu :roll: Wiadomo, nie można głośno krytykować króla i jego polityki. Lepiej też nie wdawać się w jakieś dyskusje na tym tle itd.
Zatrułam się przez ten czas tylko raz, jak przypadkiem wypiłam wodę z kranu. Nie ma co udawać, na plażach w Maroku, szczególnie tych rzadziej odwiedzanych przez turystów, czysto nie jest. Jednak co do czystości Laguny w Dakhli, nie mam żadnych zastrzeżeń. Kontrole policyjne są i pomimo, że pierwszy raz można się przestraszyć, to jednak policjanci są z reguły bardzo mili i chcą tylko wiedzieć gdzie jedziesz. Agadir to moim zdaniem najgorszy wybór na podróż do Maroka, typowo turystyczna miejscowość w dodatku o słabej infrastrukturze. W Dakhli, jako spocie na kite się zakochałam i uważam, że ciężko znaleźć lepszy na świecie. Gorąco polecam bo polaków tam jak na lekarstwo :thumbsup:


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości