dlaczego trapez?

Snowkiting - wszystko związane z tą zimową odmianą kitesurfingu.
POKOR
Posty: 28
Rejestracja: 15 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post04 gru 2005, 01:56

czy do snow kajtowania i kite surfingu można używać uprzęży alpinistycznej (tej niskiej) tak samo jak niskiego trapezu?
pytam bo cena takiej uprzęży jest trzykrotnie mniejsza niż trapezu a uprząż ma regulacje i na ciuchy zimowe wejdzie
co jest lepsze w trapezie?

Awatar użytkownika
TomFly
Posty: 419
Rejestracja: 05 paź 2004, 09:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 02:48

Można sie nawet podpiąć do paska od spodni. Przedewszystkim liczy sie wygoda :)

POKOR
Posty: 28
Rejestracja: 15 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post04 gru 2005, 02:50

TomFly pisze:Można sie nawet podpiąć do paska od spodni. Przedewszystkim liczy sie wygoda :)

a co z bezpieczenstwem czy taka uprząż jest ok?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post04 gru 2005, 08:05

systemy bezpieczenstwa masz raczej przy barze :)

POKOR
Posty: 28
Rejestracja: 15 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post04 gru 2005, 11:18

rolnik pisze:systemy bezpieczenstwa masz raczej przy barze :)

no nie pie.dol
dzięki że mnie oświeciłeś :shock:

Awatar użytkownika
nosens
Posty: 374
Rejestracja: 14 wrz 2005, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk (Pińczów)
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 11:53

POKOR pisze:
rolnik pisze:systemy bezpieczenstwa masz raczej przy barze :)

no nie pie.dol
dzięki że mnie oświeciłeś :shock:


skoro uwazasz ze pie..oli to po co zadajesz pytania na ktore znasz odpowiedz :?: :snooty:

POKOR
Posty: 28
Rejestracja: 15 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post04 gru 2005, 12:02

skoro uwazasz ze pie..oli to po co zadajesz pytania

bo jeszcze nie używałem niskiego trapezu tylko wysoki a w uprzęży mi wygodnie i zastanawiam się czy kupować coś co wygląda jak pielucha na giga bobasa , czy warto, 300 piechotą nie chodzi

Włodar
Posty: 435
Rejestracja: 28 lut 2005, 16:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 13:41

Zależy jak masz zakończoną taśmę depowera, nie wiem jakie rozwiązanie zastosować do przyłączenia chicken-loopa w takim wypadku, natomiast sam stosowałem takie rozwiązanie, że do uprzęży przyłączałem karabinek wincharda (możesz spuścić zupelnie latawiec w razie niebezpieczeństwa), natomiast bar był chałupniczy, więc linka naśladująca taśmę depowera, zakończona była metalowym kółkiem. Tak więc linka depowera podłączona była do zwykłego karabinka, a ten do karabinka wincharda. Takie rozwiązanie dawało dodatkowe zabezpieczenie. Ale trochę żelastwa zwisało z tej uprzęży.
WYdaje mi się, że szczególnie na zimę trapez niski jest dobrym rozwiązaniem, gdyż dupsko i nerki ochrania dodatkowo przed chłodem.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 16:18

po pierwsze to jesli trapez niski ma ochraniac to raczej przed skutkami blizszego sptkania z gleba
po drugie to trapez niski jednak ogranicza Cie troche przy skokach (co prawda niektorzy moze lubia jak paski wchodza miedzy nogi ;) )
po trzecie uprzaz jest coraz czesciej stosowana ze wzgledy na brak aluminiwego haka takiego jak we wszystkich trapezach.. a dlaczego? ano dlatego ze tym hakom zdarza sie czasami pekac. szczegolnie jak lata sie po ladnych kilkanascie sekund w powietrzu przy dosyc niskiej temperaturze.

co do mocowania chicken loopa do uprzezy to napewno najlatwiej poprzez zwykly karabinczyk alpinistyczny, ale wtedy juz gorzej z jazda unhooked....

Awatar użytkownika
majster8405
Posty: 92
Rejestracja: 04 lis 2005, 18:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 19:31

Do samego ciągnięcia trapez niski jest dobry. Sam używam takiego-własnej roboty ale po pewnym czasie wyrzuciłem hak naisha na rzecz stalowego pierścienia-spawanego, na którym jest założony hak z płaskowniczka ze stali nierdzewnej.Przez pierścień ten przechodzą dwie taśmy na boki.Przez to jak pisał przdmówca nie ma żelastwa.A czy taka uprzęż jest dobra - uważam ze tak jak się jeszcze co nieco poprawi,siostrzeniec lata na takiej uprzeży-ciągnie się na nartach.

POKOR
Posty: 28
Rejestracja: 15 gru 2004, 23:10
Lokalizacja: WROCŁAW
 
Post04 gru 2005, 19:34

dzięki wszystkim za wypowiedzi dają do myślenia
jaden gościu mi powiedział że uprząż spina z barem[własnej roboty] za pomocą zapięcia od pasów bezbieczeństwa z samo... tylko trzeba sprawdzić czy pas się wypina przy dużym naprężeniu...

Fred
Posty: 364
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:43
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2005, 19:50

mozna tez rozpiac system bezpieczenstwa i zapiąc go na uprzezy, nie? :wink:
ale tutaj mniejsza wygoda...

Awatar użytkownika
Mikka
Posty: 323
Rejestracja: 27 wrz 2004, 10:13
Lokalizacja: Waw
Kontaktowanie:
 
Post05 gru 2005, 16:22

Latałem w "dupowsporze" alpinistycznym, a teraz kupiłem sobie trapez i jest jeszcze lepiej.
Uprząż nie dawała takiej wygody. Za to FAKT, można ją po zabawie schować w kieszeń...


Wróć do „Snowkiting Forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości