Wake vs Kite ))

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
- robert -
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2014, 19:00
 
Post30 cze 2014, 19:59

Kiedy nie wieje i nie ma w prognozie nic ciekawego lub kiedy nie mamy szansy na wyjazd w kierunku ulubionego spotu
… niejeden zastanawiał się czy warto próbować wejka )) … chyba warto .
Ostatnio na Ford Kite Cup w Rewie pojawił się człowiek z dalekiego kraju … niejaki Posito Martinez. Pojawił się … i nieźle radził sobie z kitem .
Zobaczcie , jak poszło mu na wejku )) Tak wyglądały jego początki. To jego jedne z pierwszych prób pływania na desce, bez kita i bez wiatru . Nagrane wczoraj.
Na wyciągu spędził w sumie kilkadziesiąt minut , trzeci raz jest w parku … a efekt chyba niezły ))
Jakość nagrania jest beznadziejna ale potraktujcie to jako film dokumentalny

phpBB [video]


… jeśli jesteście zainteresowani jego postępami , nagram następne odcinki , może już nieco lepszej jakości. Chyba warto mu kibicować, bo zamierza powalczyć w kolejnych zawodach PKRA .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2014, 20:29

Positio - pozytywny zawodnik :thumb:
niezwykle sprawny :hand:
jak widać - wciąga na śniadanie Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie ..
przełożył wszystkie podstawowe passy z kite raz dwa..

peace

Awatar użytkownika
zawodowiec
Posty: 586
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:20
Lokalizacja: Szczecin
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2014, 20:44

Hmm... czy pojechał by mistrza Polski Ktorym od Soboty jest Kuba Konefal to nie wiem, Po 1 na zawodach wake punktowane jest 50/50 przeszkody krawedz fakt ze nie widziałem jeszcze s-bandpasa na wake-u. 2 sprawa triki robione na 2.0 na krótkie lince nie mają się do normalnego dużego wyciągu widziałem kozaków co na 2.0 robili doble s2blind a na dużym eska na strachu. A tak btw przejazd mistrza Polski Nie licząc sliderow na ktorych stylem poleciał grubo transwery bacside zejscia blind itd.. To 313 frontside bs 720 na 4m :) switch backmobe 92010(toside rayly to blind) moby dick switch :) i jeszcze duzo innych grubych akcji :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2014, 21:04

zawodowiec pisze:Hmm... czy pojechał by mistrza Polski Ktorym od Soboty jest Kuba Konefal to nie wiem, Po 1 na zawodach wake punktowane jest 50/50 przeszkody krawedz fakt ze nie widziałem jeszcze s-bandpasa na wake-u. 2 sprawa triki robione na 2.0 na krótkie lince nie mają się do normalnego dużego wyciągu widziałem kozaków co na 2.0 robili doble s2blind a na dużym eska na strachu. A tak btw przejazd mistrza Polski Nie licząc sliderow na ktorych stylem poleciał grubo transwery bacside zejscia blind itd.. To 313 frontside bs 720 na 4m :) switch backmobe 92010(toside rayly to blind) moby dick switch :) i jeszcze duzo innych grubych akcji :)


..pewnie masz rację, poniosło mnie :hand:
nie miałem absolutnie na celu podważenie poziomu polskiego Wakeboardu - który przyznaję , że na wyciągach jest dość wysoki ..

..musiałby dotrenować jeszcze te parę godzin :twisted:

peace

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2014, 22:02

hehe no poniosło Cię i to mocno :wink:
Ale jak na pierwsze chwile na wake to jest niezłym kotem !! :shock:
I za tydzień to już kto wie :thumb:

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post30 cze 2014, 22:21

Ja tam się nie znam,
ale na moje kolo daje rade,
może nie top 15, ale będą z niego luzdzie,
ide o zakład <piwo>

Pozdro...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 09:07

kowal pisze:hehe no poniosło Cię i to mocno :wink:


..no to z przyjemnością obejrzę TAKĄ es trójkę od KOGOKOLWIEK z czołówki :thumb:
ewentualnie TAKIE kgb, czy TAKIEGO backmoba :wink:
GDZIE znajdę linki do video?

..z szacunkiem do polskiej sceny wake na kablu - bo jak pisałem wiem, że poziom jest naprawdę niezły :hand:

peace

- robert -
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2014, 19:00
 
Post01 lip 2014, 11:57

Podlinkowałem temat w kilku miejscach … może odezwie się ktoś od wake i oceni jego szanse w tej dyscyplinie . Sam pływam zarówno na kite i wake , czerpiąc z tego wielką przyjemność. Zależy mi na integracji obu środowisk a nie na szukaniu podziałów )) Posito obecnie mieszka w Polsce … i pewnie sam się odezwie niebawem .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 12:00

- robert - pisze:.. a nie na szukaniu podziałów )) .


..a ktoś gdzieś dzieli?

peace

Awatar użytkownika
kowal
Posty: 1190
Rejestracja: 20 paź 2005, 21:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 12:32

Większość ludzi których znam pływa wake i kite
Ps.
Nie wiem jak wy ale ja uważam, że tricki na 2:0 robi się znacznie łatwiej niż na kite, no chyba że to kwestia opływania...którego w kite mi ostatnio mocno brakuje... :evil: a nie ukrywam wolałbym odwrotne proporcje :cry:

- robert -
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2014, 19:00
 
Post01 lip 2014, 13:00

Ziomek. pisze:
- robert - pisze:.. a nie na szukaniu podziałów )) .


..a ktoś gdzieś dzieli?

peace


…. Darku to dotyczyło jedynie przyszłej dyskusji . Raczej, niestety istnieją podziały typu snowboard / narty , windsurfing / kite . Środowisko wake / kite raczej nie buduje między sobą barykad , bo to często ci sami ludzie )) … kiedy wieje jest kite , kiedy nie jest wake . Śledząc wątki na tym forum nie widzę jednak wpisów i tematów , które integrowałyby oba środowiska . Wydaje mi się, że wiele możemy się od siebie wzajemnie nauczyć . Mam nadzieje, że odezwie się ktoś z prosów i oceni postępy Posito i może coś podpowie .
Posito trenuje do następnych zawodów PKRA i z pewnością pływanie na wake jeszcze poprawi jego styl …

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 lip 2014, 14:48

- robert - pisze:
…. Darku to dotyczyło jedynie przyszłej dyskusji . Raczej, niestety istnieją podziały typu snowboard / narty , windsurfing / kite . Środowisko wake / kite raczej nie buduje między sobą barykad , bo to często ci sami ludzie )) … kiedy wieje jest kite , kiedy nie jest wake . Śledząc wątki na tym forum nie widzę jednak wpisów i tematów , które integrowałyby oba środowiska . Wydaje mi się, że wiele możemy się od siebie wzajemnie nauczyć . Mam nadzieje, że odezwie się ktoś z prosów i oceni postępy Posito i może coś podpowie .
Posito trenuje do następnych zawodów PKRA i z pewnością pływanie na wake jeszcze poprawi jego styl …


Z tymi podzialami troche przesadziles,
tu chodzi o pasje a nie o to kto na czym,
kazdy kto ma problem ze zrozumieniem powyzszego
jest tylko lanserem ;-)
a jesli chodzi o rywalizacje czy to na wodzie czy na śniegu
to chyba nic w tym zlego ?

Pozdro...

loer
Posty: 246
Rejestracja: 16 cze 2010, 21:37
Deska: NHP
Latawiec: Fuel, Razor
Lokalizacja: Dziwnówek
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post01 lip 2014, 22:46

A tak w kwestii formalnej pytanie do oplywancow: czy wykonujecie jakieś anhuki na naszym pięknym morzu? Gdzie flata raczej nie uświadczysz.... Z Pytam bo zacząłem duszenie krawędzi na kablu z nadzieją ze kiedyś chociaż połowę z tego przyniosę na morze. Wiem ze offtop.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2014, 01:18 przez loer, łącznie zmieniany 1 raz.

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 00:58

Ziomek. pisze:
kowal pisze:hehe no poniosło Cię i to mocno :wink:


..no to z przyjemnością obejrzę TAKĄ es trójkę od KOGOKOLWIEK z czołówki :thumb:
ewentualnie TAKIE kgb, czy TAKIEGO backmoba :wink:
GDZIE znajdę linki do video?

..z szacunkiem do polskiej sceny wake na kablu - bo jak pisałem wiem, że poziom jest naprawdę niezły :hand:

peace


Teoretyk to ty jesteś niezły, ale kojarzysz mi się z krytykiem sztuki - nigdy nic nie napisał, ale opisać potrafi :clap:

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 lip 2014, 02:32

Sorry Brachu, ale poniemieckie przedmioty, których jesteś reprezentanem Sztuką nie są.
Im większe ciśnienie na sprzedaż masz, tym częściej będziesz spotykał się z krytyką.
Zobacz jak wygląda post powyżej, który nic do sprzedania nie ma.
Sam chyba wezmę przykład. Wiem że offtop.

-------

Piękny film. Żadnych reklam.
A ten WakePark jest C czy Hybryda ???? :)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron