Nobile T5 vs 2HD vs Su-2 Prorider 3D porównanie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post01 lip 2014, 22:35

Witam,

zamierzam wybrać któryś z wspomnianych w temacie modeli: Nobile T5 vs 2HD vs Su-2 Prorider 3D w rozmiarach mniej więcej 137-140 cm.
Jak dotąd, to opływałem dość dobrze T5 (pływałem 3 lata na modelu z 2010), wczoraj trochę 2HD ale w rozmiarze 134x42,5 bo innego akurat nie miałem do testów oraz w zeszłym roku delikatnie Proridera 3D. Moje dotychczasowe wnioski, to spore zadowolenie z T5 (miękka, dobrze ostrzy, niezłe wybicie, miękkie lądowania, nieźle odpala) z 2HD to, że o dziwo w ogóle nie odczułem jej często podkreślanej (także tutaj na KF) zbytniej twardości. Na 2HD pływanie było wczoraj, nie było tragedii z czopem, raczej graniczny wiatr, więc trochę problemów z ostrzeniem było przy tym rozmiarze i mojej wadze... Z sudwy to pamiętam, że model 3D szedł jak po szynach, bdb przyczepność, skoki nienajgorsze... Mam możliwość zakupu tych 3 desek w podobnych cenach, jednak z tą różnicą, że Nobilki używane z 2012 roku, a Su-2 nową z 2013. Opinii n/t T5 i 2HD trochę już jest, ale gorzej z 3D, no może poza maryjką i jego teoriach o źle sprasowanym PCV...
Proszę więc zatem o konstruktywne opinie o w/w modelach, np czy coś się zmieniło między T5 z 2010 a 2012 roku, czy faktycznie 2HD jest taka twarda jak większość pisze na KF, czy z Sudwą można normalnie rozpatrywać reklamacje w przypadku np. delaminacji blatu (przypadek kumpla sprzed kilku lat, niestety po gwarancji...). Dodam tylko, że w 90 % deska będzie służyła do pływania po Zatoce, zależy mi na bdb ostrzeniu, wybicie z krawędzi nie musi być super, bo i tak skaczę póki co głownie przez zenit. Deska nie musi być mega miękka, sceptycznie podchodziłem do 2HD, ale po wczoraj naprawdę nie było tragedii, choć nie wiem jeszcze do czego jest ona zdolna na mega kartoflisku, które czasem się niestety na zatoce robi...

Pozdr

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post01 lip 2014, 22:52

Co prawda nie jestem tu jeszcze autorytetem :P ale tuż po drodze krzyżowej(testy) zapodaj sobie jeszcze deseczkę f-one trax od załogi z f-one(chałupy 3) myślę, że jest co najmniej zacna przynajmniej przy „pierwszym poznaniu” .......

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post01 lip 2014, 22:59

Ogólnie to nie zamykam się w tych 3 modelach, bo myślę jeszcze nad La Luzem Xenona, X-ridem Northa, ale póki co do modeli z porównania jest mi z pewnych względów (także cenowych) najbliżej. Szukam allrounda z nastawieniem na dobry freeride, trochę skoków, dobre ostrzenie i tak jakoś padło na rodzime modele :)

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 lip 2014, 01:40

Nawet największy amator, po przepłynięciu się na tych trzech deskach
będzie wiedział która jest najlepsza dla niego.

Skoro pływałeś, -po co pytasz???
Teorie innych Ci się nie podobają? - czego szukasz na forum? -Idź pływać.

(po szynach) :)))))
przez zenit

A w sprawie porannej toalety wątek założysz z rańca. :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 10:17

na jakich warunkach pływałeś? Obstawiam, że na zatoce, płaska woda i wiatr raczej poniżej 20knt? To by wyjaśniało, czemu nie było źle na 2HD. Testowałem tę deskę w Egipcie i ogólnie jak masz idealne warunki to ta deska wydaje się niezła - szybka, dynamiczna, nieźle wybija. Dopiero jak dostaniesz trochę czopa, i poskaczesz na większe wysokości i niekoniecznie z miękkim lądowaniem to poczujesz różnicę. Po prostu wtedy daje po nogach i nie jest za przyjemna. Pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć to to w jakich warunkach chcesz pływać, im większe zafalowanie tym deska musi mieć inne parametry. No i też w jakim kierunku chcesz iść.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post02 lip 2014, 10:27

Tak onzo, trafiłeś w 10 jeśli chodzi o warunki do testów 2HD. Nie były sprzyjające do wyciągnięcia prawidłowych wniosków i niestety trochę się obawiałem, że wieje za słabo by dobrze ocenić tą deskę. Dzięki za opinię.
Słowa mandaro/maryjki pozostawię bez komentarza, nie mam ochoty wchodzić w polemikę z tym człowiekiem. Wszak zawsze myślałem, że forum jest po to by pytać i odpowiadać, dzielić się doświadczeniem i spostrzeżeniami, a to co kto potrafi na wodzie to jego indywidualna sprawa.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 10:53

boldek pisze:.. czy faktycznie 2HD jest taka twarda jak większość pisze na KFr


nie większość - a wszyscy :idea:
2HD jest deską BARDZO twardą i tu nie ma za bardzo polemiki..

dlaczego Twoje odczucia są nieco inne od Onzowych ?
prosta odpowiedź - myślę, że różni Was lekko ze 20? (więcej) kg :idea:

pod Twoją wagą twarda deska się podda dużo bardziej i dasz radę na niej pływać
poniżej 75 kg to będzie klockowata kłoda ..bez właściwości

tak jak miękkich desek z kolei nie polecę na +100 kg..

peace

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 lip 2014, 11:02

boldek pisze:Witam,

zamierzam wybrać któryś z wspomnianych w temacie modeli: Nobile T5 vs 2HD vs Su-2 Prorider 3D w rozmiarach mniej więcej 137-140 cm.

Pozdr


Miałem podobny dylemat. Ciężko było uzyskać konkretne opinie więc zacząłem szukać i czytać.
Wybrałem Prorider 3d i jestem bardzo zadowolony jak ta deska spisuje się na jeziornych warunkach.

viewtopic.php?f=4&t=57426

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 lip 2014, 12:21

Ja to ciężko było uzyskać konkretne informacje?
Pierwsze dwie deski są opisane na stronie producenta.
Nawet zgodnie z prawdą.

Trzecia - no cóż... :) ... Ale też działa.
"Niebawem wszyscy będziecie na nich pływać"

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post02 lip 2014, 12:29

Ziomek. pisze:dlaczego Twoje odczucia są nieco inne od Onzowych ?
prosta odpowiedź - myślę, że różni Was lekko ze 20? (więcej) kg :idea:

pod Twoją wagą twarda deska się podda dużo bardziej i dasz radę na niej pływać
poniżej 75 kg to będzie klockowata kłoda ..bez właściwości

tak jak miękkich desek z kolei nie polecę na +100 kg..

Tak, masz rację, że wagowo różni nas pewnie z 20 kg ;) ale ja myślę, że nawet nie tylko to spowodowało inny odbiór właściwości deski, a bardziej jak napisał onzo - słaby wiatr - wiało granicznie, 10-12 knts co przy moje wadze ok 96 kg latawce 13m i desce 134 cm mijało się z celem...(na mojej T5 137 jeszcze ledwo trzymałem wysokość), dlatego wolałem podpytać na forum o opinie.
Ziomek, a jak wygląda u Was sprawa z wypożyczeniem 3D 140 cm na testy, jest szansa, żeby się jutro po nią zgłosić z rana i oddać po kilku godz.? Bo z tego, co kojarzę, to pisałeś na KF, że macie teraz u siebie centrum testowe Su-2.
Mikolpa - wielkie dzięki za linka, rozjaśnia mi to nieco pogląd na temat Proridera 3D :)
Maryjka, naprawdę proszę, daruj sobie już...

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post02 lip 2014, 12:46

boldek pisze:czy z Sudwą można normalnie rozpatrywać reklamacje w przypadku np. delaminacji blatu (przypadek kumpla sprzed kilku lat, niestety po gwarancji...)


miałam bambusa z 2010, którego kochałam, ale się biedak rozwarstwił (no jeszcze na gwarancji).
telefon do Karasia... a Karaś "kurczę, kurczę" :wink: ) spoksik zupełny, zaproponował inny model - Proseries, nowiutki świeżo wypuszczany na 2013. wzięłam bez testowania :!: miesiąc popływałam - wyszło na to, że ni cholery mi nie leży, no to do Karasia - wymienił na znów nowiutkiego ProRidera.

nie będę piać, że to najfajowsza deska ever (za taką miałam mojego starego bambusa, he, he), ale client service w wersji po ludzku, to jest to, co doceniam.
dlatego jestem wierna sudwie :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 12:49

boldek pisze:Ziomek, a jak wygląda u Was sprawa z wypożyczeniem 3D 140 cm na testy, jest szansa, żeby się jutro po nią zgłosić z rana i oddać po kilku godz.? Bo z tego, co kojarzę, to pisałeś na KF, że macie teraz u siebie centrum testowe Su-2.


Obrazek

jasne, zapraszamy - zasady testów są jednakowe dla wszystkich desek czy latawców:
- testowanie odbywa się na akwenie przy bazie WAKE.PL na Ekolagunie
- testowanie trwa max od godziny - to czas w zupełności wystarczający na zebranie wstępnych wrażeń - w innym przypadku na każdą prognozę + 35 węzłów mielibyśmy kilkadziesiąt osób "testujących" latawce poniżej 7m2 ,czasem przez kilka dni , bez znaczenia jaki model :thumb:

zapraszamy

peace

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2014, 14:39

Boldek - ważę obecnie ok 74kg więc rzeczywiście różnica jest. Nadal jednak wydaje mi się, że 2HD będzie za twarda. Su-2 dawno nie miałem na nogach, ale zawsze wydawały mi się jednak za miękkie, przy mojej wadze, więc dla Ciebie... koniecznie przetestuj w dobrym wietrze.

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post02 lip 2014, 23:06

Jestem jednak za tym, żeby kolega nabył Pecefausta.
Kupi se coś innego drogiego, będzie się bał że zgubi albo ukradną.
W takich warunkach progress jest trudny.

Wem, że offtop.:)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post03 lip 2014, 03:22

Już miałem sobie darować, ale pomyślałem, że zapytam, bo w sumie jeszcze nikt cię chyba mandarynka, czy jak ci tam, nie pytał - czerpiesz jakąś przyjemność z pisania pierdół na KF, które stają się coraz bardziej żałosne? Zadbaj może o własny progress, ten umysłowy raczej, bo w pływanie twoje nie wnikam. Z tego co ludzie na KF piszą, to pochwalić się zbytnio (poza wywaleniem z KF) nie masz chyba czym... :doh: Odpisz najlepiej na PW, bo naprawdę mi zależy na rzeczowych postach, a nie rozpieprzaniu kolejnego wątku przez twoją skromną osobę...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości