Rodos na lasta na wlasna reke

Ustawki na pływanko, transport, spotkania, noclegi, imprezy, itp.
Dziećkowice | Kadyny | Mazury | Poręba | Poznań | Szczecin | Trójmiasto | Wrocław | Zegrze
marcin100
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2011, 21:44
 
Post15 lip 2014, 09:59

Witam,

Ze względu na dostępność dość tanich biletów na Rodos (lasty), zastanawiam się czy ktoś chciałby połączyć siły i wybrać się wspólnie na Prasso. Jak ktoś jest zainteresowany to prośba o kontakt na priv-a.

Pozdrawiam,
Marcin

kominluk
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2012, 12:17
Postawił piwka: 1 raz
 
Post16 lip 2014, 11:14

Witam,

Potwierdzam lot na Rodos można znaleźć za 297 zł obecnie widzę że z Krakowa.

My lecimy lotem 21 lipca z Warszawy. Gdyby ktoś leciał i chciał się podłączyć np. pod wynajem samochodu albo dorzucić do transferu to zapraszam.
Możemy też majstrować przy bagażu sportowym i upakować dechy do jednego quivera.

Hotel mamy 8 km od Prasonisi ale gdyby ktoś miał nocleg gdzieś obok to również nie widzę problemu.

Pozdrawiam
Łukasz

szlagus
Posty: 104
Rejestracja: 01 wrz 2011, 22:34
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 lip 2014, 12:31

kominluk pisze:Witam,

Potwierdzam lot na Rodos można znaleźć za 297 zł obecnie widzę że z Krakowa.

My lecimy lotem 21 lipca z Warszawy. Gdyby ktoś leciał i chciał się podłączyć np. pod wynajem samochodu albo dorzucić do transferu to zapraszam.
Możemy też majstrować przy bagażu sportowym i upakować dechy do jednego quivera.

Hotel mamy 8 km od Prasonisi ale gdyby ktoś miał nocleg gdzieś obok to również nie widzę problemu.

Pozdrawiam
Łukasz


Napisz proszę z jakiej wyszukiwarki korzystasz bo na skyscanerze nic takiego mi nie wyskakuje. Sam bym czegoś podobnego najchętniej poszukał ale na wrzesień.

pozdr

Awatar użytkownika
danieli68
Posty: 164
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:50
Deska: North Jaime, SU-2 SPLIT
Latawiec: Radar, Switchblade, Roca
Lokalizacja: Myszków
Dostał piwko: 2 razy
 
Post16 lip 2014, 12:36

Bilety są na tui.pl czartery z enter.air

kominluk
Posty: 13
Rejestracja: 19 wrz 2012, 12:17
Postawił piwka: 1 raz
 
Post16 lip 2014, 12:36

szlagus pisze:
Napisz proszę z jakiej wyszukiwarki korzystasz bo na skyscanerze nic takiego mi nie wyskakuje. Sam bym czegoś podobnego najchętniej poszukał ale na wrzesień.

pozdr


Nasze pochodzą ze strony tui na stronie masz zakładkę bilety lotnicze -> bilety czarterowe

Lenick
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:12
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 sie 2014, 17:54

Ja kupiłem na tui.pl w terminie 11.08 -18.08 z Waw za 390 pln. Jak ktoś jedzie w tym terminie i szuka opcji transferu na Prasso, to chętnie zoptymalizuje koszty :)

marcin100
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2011, 21:44
 
Post07 sie 2014, 21:01

Ja juz po wyjezdzie na Praso. Co prawda nie skorzystalismy z opcji zakupu biletu na wlasna reke - trafila sie dobra okazja na last do hotelu Kedros :)

Natomiast chcialbym przekazac istotna uwagę odnośnie samego spotu. Od ostatniego tygodnia wszystkie szkółki na Prasso nie sprzedają asekuracji dla osób pływających na kitach. Jeśli będziecie musieli skorzystać z asekuracji to będzie to kosztowało Was 100 EUR za jednorazowe ściągnięcie z wody !!!!
Oficjalny powód tych zmian to zwiększenie bezpieczeństwa na akwenie przez zmuszenie ludzi do pływania na stronie wave :)

Lenick
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:12
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post08 sie 2014, 09:21

No to wymyślili :( chyba zrobiło się tam za ciasno i postanowili temu zaradzić...

marcin100
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2011, 21:44
 
Post11 sie 2014, 21:45

Wydaje mi sie, ze jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. :)

Osoby, które przyjeżdzają na kite-a z własnym sprzętem przynoszą ograniczony dochód szkółkom na spocie (tylko rescue), a jednocześnie zajmują miejsce.

Do tego dochodzą wyjazdy grupowe z instruktorami z Polski -tutaj szkółki na spocie zarabiały tylko na asekuracji, a nie na szkoleniach. Teoretycznie wyjazdy grupowe są konkurencją dla instruktorów z lokalnych baz (a jak wieść niesie lokalni instruktorzy nie byli zbyt obłożeni w tym sezonie). Teraz bez możliwości korzystania z asekuracji sensowność wyjazdów grupowych, moim zdaniem mocno będzie ograniczona. Oczywiście dla osób, które wykupią szkolenia w bazach lokalnych jest dostępna normalna asekuracja :)

Z tej perspektywy najbardziej pożądane grupy osób na spocie to osoby pływające na ws (zajmują mało miejsca i praktycznie w 100% wynajmują sprzęt na miejscu) oraz ewentualnie uczące się na kite-cie (oczywiście tylko w lokalnych szkółkach). Cała akcja zmierza do tego, żeby zrobić miejsce dla klienta, który płaci najwięcej (ws, szkolenia kite) lub bardziej wydoić tych słabo płacących (np. przez jednorazowe zwiezienie ze spotu za 100 E). W sumie zastanawiam się kiedy ktoś wpadnie na pomysł i przywiezie chociażby skuter wodny lub ponton na spot i zrobi konkurencje dla baz oferując zwiezienie za np 50 E. Wydaje mi się, że w tydzień może mu się zwrócić inwestycja :)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to raczej nie będzie to miało wielkiego znaczenia. Tak czy inaczej część kite-ow zostanie na stronie płaskiej z tą różnicą, że większość będzie się tłoczyła blisko brzegu, żeby ewentualnie wrócić o własnych siłach do brzegu w razie jakiejś awarii.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 sie 2014, 11:02

marcin100 pisze:.. W sumie zastanawiam się kiedy ktoś wpadnie na pomysł i przywiezie chociażby skuter wodny lub ponton na spot i zrobi konkurencje dla baz ..


..to musi być duży ktoś i lubić spać przy skuterze..

peace

marcin100
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź 2011, 21:44
 
Post13 sie 2014, 22:01

..to musi być duży ktoś i lubić spać przy skuterze..


no pain no gain :)
Chociaż zyski mogą być konkurencyjne vs inne branże o zazwyczaj wyższym poziomie ryzyka (np. handel substancjami zabronionymi).

Lenick
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:12
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 sie 2014, 14:34

Jestem po tygodniowym pobycie i długiej przerwie w przejazdach na Praso i tak : na płaskiej w okolicy cornera tłok jest taki, że zero przyjemności z pływania (głównie uczący się na kite, ale też trochę prywatnych), im bliżej pro center tym więcej slalomu pomiędzy uczącymi się na ws i o zgrozo ludzi pływających wpław, których nikt nie wygania pomimo wytyczonego kąpieliska po lewej stronie zatoki... w efekcie jedyną rozsądną moim zdaniem opcją było halsowanie się po stronie wave, gdzie normalnie można było pływać, czerpiąc z tego przyjemność. Dodatkowo osoby tam pływające w większości znają prawo drogi i zawsze podpływały spytać się czy wszystko ok, w momentach np. poszukiwań deski. Ogólny wniosek po tym wyjeździe mam taki, że na Praso nie warto już jeździć, bo podobne a i lepsze warunki można znaleźć gdzie indziej...

orlen
Posty: 91
Rejestracja: 01 cze 2014, 10:58
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post20 sie 2014, 17:37

Lenick pisze: Ogólny wniosek po tym wyjeździe mam taki, że na Praso nie warto już jeździć, bo podobne a i lepsze warunki można znaleźć gdzie indziej...

to wiadomo od zawsze pytanie czy w tych samych piniondzach ;)

Lenick
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2014, 23:12
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 sie 2014, 17:54

To zależy w jakim wariancie. Ja już się odzwyczaiłem od spania w namiocie przy 30 stopniowym upale ;) a noclegi w hotelach są porównywalne lub droższe niż na innych wyspach, np.Kos. więc w moim przypadku gdyby nie bilety za 400 pln, to wcale nie jest to taką atrakcją. Wyspę pamiętam jeszcze z czasów jak pływałem na ws i teraz jest masakra. Każda baza rozrosła się dwu czy trzy krotnie w stosunku do tego co było ok.5-6 lat temu (w liczbie sprzętu).

Awatar użytkownika
yureksurfer
Posty: 165
Rejestracja: 30 maja 2010, 22:09
Deska: naish
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Kraków
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 sie 2014, 10:54

Też właśnie wróciłem z Praso, po stronie wave masowo występują czołgiści (czyli uczniowe szkółek litewskich w chełmofonach) pole rażenia 25 m naokoło, prawo drogi jest dla nich abstrakcją bo ledwo płyną ale w razie kraksy podejdzie do was około 5 chłopa i udowodni wam że to oni mieli rację. Poza tym prawo drogi nie pomaga jeśli za wami pynie 3 kajty i 2 Vs-y a na was lecą 3 kajty jeden obok drugiego. Czasami musiałem postawić kajta w zenit i się modlić. Mi się udało ale widziałem pocharatanego polaka (prawie oskalpowanego) przez austryjaka który nie wiedział co to jest liszowanie. Jedyny sposób na bezpieczeństwo to być wcześnie rano na spocie albo bardzo mocno się wychalsować . O płaskiej wodzie nawet nie wpomne bo przypomina slalom specjalny.


Wróć do „Kto/Gdzie/Kiedy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości