Pierwsze buty

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
nindza
Posty: 596
Rejestracja: 08 maja 2012, 11:34
Deska: paździerz
Latawiec: pompowany
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 wrz 2014, 21:47

Proszę o rady na co zwracać uwagę, rozwiązania, czy całe czy z gołymi paluchami?? no i jakieś propozycje z góry dzięki za informacje

Awatar użytkownika
Budzyn
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 19:31
Deska: Flexifoil Hadlow
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: JeleniaGóra
Postawił piwka: 1 raz
 
Post11 wrz 2014, 22:46

Wkurzający potrafi być koniec sznurka od górnej połowy wpadający do cholewki, zwłaszcza jak jest zakończony plastikiem. Lace-locki czasem też się lubią luzować, myślę że jakiś rzep na górze powinien rozwiązywać oba problemy naraz, względnie kieszonki na końce sznurówek.
Otwarte buty mają tą zaletę, że wypływa z nich piach, nawet jak wpadnie przy ubieraniu, zamknięte nie wiem, bo nie próbowałem ;)
Zwróć uwagę też na rozstaw insertów w desce i dziurek w płycie butów, bo moje pasują do mojej deski, a do deski mojej dziewczyny już nie, mimo że obie to Naish.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 12:01

Budzyn pisze:Otwarte buty mają tą zaletę, że wypływa z nich piach, nawet jak wpadnie przy ubieraniu, zamknięte nie wiem, bo nie próbowałem ;)



..ja próbuję, od 4 sezonów i nigdy nie miałem problemu piachu w butach :hand: ..słomy też nie :thumb:

peace

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 wrz 2014, 14:21

Ziomek. pisze:
Budzyn pisze:Otwarte buty mają tą zaletę, że wypływa z nich piach, nawet jak wpadnie przy ubieraniu, zamknięte nie wiem, bo nie próbowałem ;)



..ja próbuję, od 4 sezonów i nigdy nie miałem problemu piachu w butach :hand: ..słomy też nie :thumb:

peace


hmm mam podobne zdanie i nie uznałbym tego jako zaletę butów otwartych która miałaby kogokolwiek nakłonić do zakupu..

Jedyna zaleta butów otwartych to chyba mniejsza waga :roll:

Za ciepło w butach wake jeszcze mi nie było, za to późną jesienią śmiało można śmigać w zamkniętych butach 'zamiast' neoprenów.. ;)

Wszystko co mi przychodzi do głowy jest raczej na korzyść zamkniętych.

Jak chcesz lekkie buty to poczekaj na nowe Liquid Force LFK z kolekcji ultralight!

Obrazek

Jedna sznurówka plus rzep :thumb: Chyba nie ma lepszego rozwiązania..

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 wrz 2014, 09:32

bartekk pisze:
Za ciepło w butach wake jeszcze mi nie było, za to późną jesienią śmiało można śmigać w zamkniętych butach 'zamiast' neoprenów.. ;)

.



..mi też nie , włącznie z Brazyliami ponad + 30 C - ten argument to jakaś kpina :thumb:

peace

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2014, 00:48

Moje pierwsze buty były otwarte i na rzepy i byłem z nich mega zadowolony...teraz z perspektywy czasu kupiłbym tylko zamknięte i sznurowane - różnica w cenie/wadze bez większego znaczenia, za to duuużo większa kontrola i "czucie". :wink: :idea:
Piach to nie problem, temperatura również nie jeśli chodzi o closed toe. Nie ma natomiast tego irytującego wysuwania się nogi do przodu jak w open toe.

Te LFK'eye od Liquida wyglądają mega spoko, są bardzo dobrze wykonane i super lekkie. Ja pływam 3 sezon w Ultrach od Liquid Force i w zasadzie nie potrzebuję innych ani na wake ani na kite.

2 rzeczy o których powinieneś pamiętać przy zakupie pierwszych butów:

- pomyśl o desce - jest co najmniej tak samo ważna - nie zapinaj butów do zwykłej deski kite
- nie kupuj podrób - chinskie buty z ebaya może wyglądają spoko ale jest to przepaść jeśli chodzi o jakość w stosunku do uznanych firm produkujących buty i sprzęt kite/wake ( LF, SS, Ronix, Hyperlite etc)
:idea:


peace

hurricane.janko
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2014, 22:26
Deska: 555
Latawiec: Flexifoil
 
Post07 lis 2014, 13:57

Apropos pierwszych butow - slingshoty verdicts wejda do nobilki 555?

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2014, 14:06

hurricane.janko pisze:Apropos pierwszych butow - slingshoty verdicts wejda do nobilki 555?

555 to absolutnie nie deska pod buty :roll: ja bym nie próbował szkoda insertów

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post17 lis 2014, 15:49

Ziomek. pisze:
..ja próbuję, od 4 sezonów i nigdy nie miałem problemu piachu w butach :hand: ..słomy też nie :thumb:

peace


Witam,

Bedę wdzięczny za kilka porad... pływam od niedawna i coraz wiecej mam przyjemosci z tego faktu, natomiast jednym z glownych ograniczen jest strach przed utrata deski na glebokiej wodzie... Co do lisha jestem sceptyczny... dostalem nie raz deska serfingowa i wiem co to znaczy dlatego nie chce nawet probowac z deska do kite o mocno ostrzejszych krawedziach. Oczywiscie "body dragi trenowalem ale ich skutecznosc oceniam u siebie na 50%.... nieraz przy fali do 1m zachodzaca fala przy ostrzeniu cialem na tyle mnie podtapia ze wiecej splywam niz ostrze.... dlatego pomyslalem o ulatwieniu sobie zycia deska na wiazaniach dlatego ponizej kilka pytan:

1. jaki poziom umiejetnosci wymagany zeby buty byly bezpieczne i zeby byly praktyczne a nie kula u nogi?
2. czy upadki w butach sa mocno kontuzyjne? na desce do wake nieraz wiązania były problemartyczne jak w pore nie puscilem drązka.
3. jakie sugestie odnosnie ustawienia wiazan? Czy ustawienia 15 i -15 mocno obciazaja kolana tak ja ma to miejsce w snowboardzie?


pozdrawiam,

Lukasz

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post17 lis 2014, 20:53

ls84 pisze:
1. jaki poziom umiejetnosci wymagany zeby buty byly bezpieczne i zeby byly praktyczne a nie kula u nogi?
2. czy upadki w butach sa mocno kontuzyjne? na desce do wake nieraz wiązania były problemartyczne jak w pore nie puscilem drązka.
3. jakie sugestie odnosnie ustawienia wiazan? Czy ustawienia 15 i -15 mocno obciazaja kolana tak ja ma to miejsce w snowboardzie?


Wykorzystać przewagę butów można na etapie trików UH, i to według mnie jak już robi się je z większą mocą (w sensie nie boi się większej mocy, mocniejszych lądowań). Dają silniejsze zacięcie i pewniejsze lądowania. Do całej reszty będą raczej przeszkadzać niż pomagać.
Są tak samo kontuzjogenne jak w przypadku wakeboardu. Uderzenia głową w wodę potrafią zamroczyć.
Ja mam buty ustawione 9 i -9 ale należy pamiętać, że deska kajtowa ma zazwyczaj nadany już jakiś kąt przez to, że inserty nie są w jednej linii (w przeciwieństwie do deski wake), i przy takim ustawieniu czuć że jest to dla kolan nienaturalna pozycja. Tak, buty obciążają kolana i biodra.

na większej fali buty też raczej przeszkadzają.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2014, 10:23

ls84 pisze:
Bedę wdzięczny za kilka porad... pływam od niedawna ... jednym z glownych ograniczen jest strach przed utrata deski na glebokiej wodzie... . Oczywiscie "body dragi trenowalem ale ich skutecznosc oceniam u siebie na 50%....



..w Twoim przypadku buty narobią dużo więcej problemów niż pożytku :idea:
jesteś jeszcze bardzo daleko od etapu butów :hand:
już samo ich założenie z latawcem odpalonym będzie dla Ciebie problemem, każda gleba, gdy będzie Cię ciągnąć z deską za plecami , odwrócenie się, postawienie latawca, CHODZENIE :idea:


ls84 pisze:
1. jaki poziom umiejetnosci wymagany zeby buty byly bezpieczne i zeby byly praktyczne a nie kula u nogi?



..lajtowe pływanie w każdych warunkach wiatrowo/akwenowych bez myślenia o latawcu
poziom - intuicyjne , mocne skoki unhook , minimum bdb raily ..

ls84 pisze:
2. czy upadki w butach sa mocno kontuzyjne? na desce do wake nieraz wiązania były problemartyczne jak w pore nie puscilem drązka.



..no to w kite "puszczenie drążka" jest jeszcze trudniejsze , bo jesteś cały czas wpięty ..


ls84 pisze:
3. jakie sugestie odnosnie ustawienia wiazan? Czy ustawienia 15 i -15 mocno obciazaja kolana tak ja ma to miejsce w snowboardzie?



....zbliżony kąt ma obecnie (od jakichś 8iu lat) w snpwboardzie 99 % dobrze jeżdżących Freestylerów :idea:

powtarzasz jakieś PZS'owskie twierdzenia z polskich książek "doktorów" (którzy już sami tak nie jeżdżą ) sprzed 15stu lat :hand:
tych samych które polecały rozstaw 40 cm :doh: rozstaw sobie tak stopy na podłodze i sprawdź czy jest ok :thumb:

peace
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 10:22 przez Ziomek., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 lis 2014, 10:53

Ziomek. pisze:
ls84 pisze:
....zbliżony kąt ma obecnie (od jakichś 8iu lat) w snpwboardzie 99 % dobrze jeżdżących Freestylerów :idea:

powtarzasz jakieś PZS'owskie twierdzenia z polskich książek "doktorów" (którzy już sami tak jeżdżą ) sprzed 15stu lat :hand:
tych samych które polecały rozstaw 40 cm :doh: rozstaw sobie tak stopy na podłodze i sprawdź czy jest ok :thumb:

peace


Dlatego pytam wlasnie jak jest na kite gdzie obciazenie na nogi jest mniejsze niz w SB, wiem ze do do zabawy w snowparku jazda na kaczke jest najwygodniejsza pod wzgledem trikow ale osobiscie mi mocno przeszkadzala... na desce smigam od 16 lat i wiem ze delikatnie na plus tylnia noge wole wystawic... ale do freeride'u nie jest to jakies ograniczenie.

Osobiscie widze spora roznice miedzy kite a SB jesli chodzi o obciazenia. Na desce ziezko jechac 10km na jednej krawedzi a na kite takie halsy mi wychodzily.


ale wracajaj do tematu dzieki za info liczylem ze buty przyspiesza progress ale dobrze ze wybiliscie mi to z glowy.... na ta chwile jednak skupie sie na efektywnosci bodydragow a za butami poczekam troche.... :)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości