Flysurfer - BOOST - nowa linia latawca pompowanego

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2015, 22:50

airman pisze:.. i tu zapadły decyzje o wymianie całego setu np. z Northa na Flysurfera !!!


..Andrzej, nie wnikam kto i z jakiego powodu przesiada się z Northów na Flysurfery :hand:
różne bywają pobudki
czasem ktoś, kto latał na wyciurlanych nieudanych modelach choćby i Northa - weźmie KAŻDY twardy, świeży, szeleszczący latawiec i ..POCZUJE "COŚ" ..co nazwie "różnicą" :thumb:

pamiętam , jak na parkingu w Laax, zajechaliśmy kiedyś nową Kią Sportage, wysiada znajomy (też z tego forum :wink: ) z wypasionej Q7 V8 i tak się zajarał tą Kią że zaczął coś bredzić o zamianie.. :hand:
bo Q7 jeździło wtedy pełno - a Sportage był nowością...

a jak ludzie wydają kroćset na Flaje, to nie dziwię się, że "muszą" być "zadowoleni" :hand:
to by była dopiero wtopa, wydać 2 x więcej niż na TOPowe latawce i przyznać się do wtopy..
tak samo nie dziwi mnie to , że na Flaju nie widuje się NIKOGO :idea: lepiej pływającego :hand:


boldek pisze: Ale pewnie jak by ziomek robił takie cuda na Flaju, to i kolejne pół Rewy by śmigało na Flaju :wink:


..w ogóle nie ma takiej możliwości, kompletne nonsensy piszesz :hand:
ŻADEN Flaj nie daje ćwierci takich możliwości do wakestyle jak Razory - ŻADEN , to po co teoretyzować, że mógłbym na nich "wymiatać" :hand:
nawet Hamilton nie nawymiata bolidem Tata motors ..nie da się :hand:

w życiu bym na tym hp nie chciał próbować, zbyt cenię swoje stawy :hand:

w tak nierównym i silnym wietrze jak wtedy na Kahoonach - wolałbym nie brać też Flaja :hand:

..i jednak myślę, że gdybym (teoretycznie) pływał na gunwianym latawcu - to jednak pół Rewy by na nich nie pływało , przesadzasz mocno
DOBRY sprzęt broni się sam - a Razory, super udane od pierwszego modelu - potrzebowały ilu - 3? sezonów żeby się przebić w PL, mimo , że katuję je już 4ty sezon (2012 katowałem nie swoje) - więc trochę czasu minęło , podczas gdy czołowe spoty freestylowe na świecie poznały się na nich od pierwszego sezonu ..

nie róbmy eksperymentu, że teraz będę pływał 3 sezony na Flaju, by po 3 straconych latach stwierdzić, że populacja pływaków flajowych w Rewie nie wzrosłą ani o jednego .. :hand:


peace

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post21 kwie 2015, 11:40

boldek pisze: Ale pewnie jak by ziomek robił takie cuda na Flaju, to i kolejne pół Rewy by śmigało na Flaju :wink:

Ziomek. pisze:..w ogóle nie ma takiej możliwości, kompletne nonsensy piszesz :hand:
ŻADEN Flaj nie daje ćwierci takich możliwości do wakestyle jak Razory - ŻADEN , to po co teoretyzować, że mógłbym na nich "wymiatać" :hand:

nie róbmy eksperymentu, że teraz będę pływał 3 sezony na Flaju, by po 3 straconych latach stwierdzić, że populacja pływaków flajowych w Rewie nie wzrosłą ani o jednego ..

Ziomek, widzę, że Tobie to zawsze wszystko trzeba dosłownie, bo inaczej jak zwykle przeinaczysz na swoje :naughty:
Poczytaj moją wypowiedź, ale ze zrozumieniem. Weź również pod uwagę, że tekst pisałem z lekką ironią (użyte emotki). Potem odpisz, gdzie porównuję Boosta do Razora :?: Jeśli już, to napisałem, że dałbyś radę zrobić to samo na Booście, co na Kahoonie, gdybyś go opływał parę razy.
Ziomek. pisze:..i jednak myślę, że gdybym (teoretycznie) pływał na gunwianym latawcu - to jednak pół Rewy by na nich nie pływało

Skąd u Ciebie ta pewność, że Boost to g..wno, jak wychodzi na to, że widziałeś go tylko na obrazku? Czy jak kiedyś miałem Besta nielota z 2007 roku (zapewne zapytasz o model, więc Cie uprzedzę - Bularoo), z którym męczyłem się kilka miesięcy, po czym sprzedałem za parę złotych, to znaczy że Best jest ogólnie do niczego i nadal robi g..wniane latawce? Takie jest mniej więcej Twoje podejście do tego tematu... :doh:

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post21 kwie 2015, 13:53

Nieco abstrahując od ostatnich wypowiedzi.
Oficjalnie testy już skończone, niektórym udało się oblatać BOOST-a w trzech rozmiarach, które otrzymałem dzięki uprzejmości Airman-a.
Niemniej liczę, że jeszcze kajty wrócą nad zatokę i komu się nie udało, będzie miał okazję testować BOOST-a przy wyższych temperaturach otoczenia.
Skonfrontować własne odczucia z lotów z opinią @Ziomka :) ..bo skoro paru testujących rozważało pozbycie się sprzętu innych marek na rzecz BOOST-a musi coś być na rzeczy 8)

...

Mniej oficjalnie, mam do oblatania BOOST w rozm. 13m, jeśli warunki wiatrowe pozwolą zapraszam do kontaktu i testów.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2015, 20:12

boldek pisze:Czy jak kiedyś miałem Besta nielota z 2007 roku (zapewne zapytasz o model, więc Cie uprzedzę - Bularoo), z którym męczyłem się kilka miesięcy,:



no to się MOCNO nie rozumiemy
bo akurat Bularoo nielotem NA PEWNO nie było
był to model IDENTYCZNY z legendarnym, uznanym, zachwalanym Waroo - w najlepszym roczniku : 2009 :idea:
I-DEN-TYCZ-NY :idea:
..nieco wzmocniony pod snowkite ..

więc chyba się nie zrozumiemy

chyba , że miałeś rozmiar 5m2 - to przy wadze , mniemam niemałej, KAŻDY Będzie "nielotem" :hand:

co do Flajserfera Boosta - mam info z pierwszej ręki , bdb pływającego testera (poziom sbend to blind, próby 313)
nie pamiętam niestety określenia jakiego użył - ale sprowadzało się to do jednego - generalnie lekki paździoch :hand:

peace

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post21 kwie 2015, 21:30

Ziomek. pisze:no to się MOCNO nie rozumiemy
bo akurat Bularoo nielotem NA PEWNO nie było
był to model IDENTYCZNY z legendarnym, uznanym, zachwalanym Waroo - w najlepszym roczniku : 2009 :idea:
I-DEN-TYCZ-NY :idea:
..nieco wzmocniony pod snowkite ..
więc chyba się nie zrozumiemy

Znów nie czytasz ze zrozumieniem, więc się nie dziwię :doh: Ja miałem nielota z 2007 roku, nie z 2009. Przepadał strasznie w słabym/nierównym wietrze, a linki były wytrymowane na 100% dobrze, zresztą robiono to u Ciebie. Mniejsza z tym, bo to tylko przykład...
Wracając do tematu - ja piszę o Twoim uogólnianiu w przypadku Flaja, nie ważne czy podam przykład z Bestem, czy czymkolwiek - nie zrozumiałeś sensu mojego zapytania? To je może jeszcze bardziej uproszczę specjalnie dla Ciebie, abyś odnalazł sens: Czy jak kiedyś miałem latawiec X, z którym męczyłem się kilka miesięcy, po czym sprzedałem za parę złotych, to znaczy że firma X jest ogólnie do niczego i nadal robi g..wniane latawce? Takie jest mniej więcej Twoje podejście do tego tematu... :doh: Nie dasz sobie powiedzieć, że coś może być dobre (niekoniecznie najlepsze z samymi "och" i "ach"), bo kiedyś firma poszła może zbyt radykalnie w jedną ze stron, nieco bardziej hermetyczną, ale i pewnie równie wymagającą. Dziwne to trochę dla mnie, bo kilka lat jestem na forum, raczej z uznaniem czytam Twoje recenzje, porady... Ale jak można pisać o produkcie, którego nawet się nie wyjęło z plecaka, że to g..wno? Tutaj na pewno się nie zrozumiemy...
Ja kończę zaśmiecanie, z chęcią się tu wypowiem ponownie, jak będę miał okazję popływać na tym latawcu :)
Pozdr

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post21 kwie 2015, 22:08

Ziomek. pisze:co do Flajserfera Boosta - mam info z pierwszej ręki , bdb pływającego testera (poziom sbend to blind, próby 313)
nie pamiętam niestety określenia jakiego użył - ale sprowadzało się to do jednego - generalnie lekki paździoch :hand:

peace


Mówisz o uczestniku testów, które zorganizowałem lokalnie?

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 kwie 2015, 22:39

Nie wiem od kogo pożyczałem ten latawiec, raczej nie od Ciebie chyba że pływałeś na nim w Chałupach ale generalnie nie był to najlepszy model na jakim latałem.

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post21 kwie 2015, 23:11

dasnsad pisze:Nie wiem od kogo pożyczałem ten latawiec, raczej nie od Ciebie chyba że pływałeś na nim w Chałupach ale generalnie nie był to najlepszy model na jakim latałem.


Nie pływałem na nim w chałupach i nie pamiętam byś był wśród testujących, a kiedy miałeś okazję latać?

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post21 kwie 2015, 23:58

Sobota, ok 9 podjechał napompował sprzęt zrobił dw halsy i miał za mocno wtedy na chwilkę pożyczyłem :thumbsup: :thumbsup:
P.s ta sobota co było sztormowo

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post22 kwie 2015, 00:38

dasnsad pisze:Sobota, ok 9 podjechał napompował sprzęt zrobił dw halsy i miał za mocno wtedy na chwilkę pożyczyłem :thumbsup: :thumbsup:
P.s ta sobota co było sztormowo


Jak przyjechał czarną wołgą to chyba wiem kto użyczył :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 07:59

boldek pisze:
Ziomek. pisze:no to się MOCNO nie rozumiemy
bo akurat Bularoo nielotem NA PEWNO nie było

Znów nie czytasz ze zrozumieniem, więc się nie dziwię :doh: Ja miałem nielota z 2007 roku, nie z 2009.



no to pierwsza z brzegu opinia o TYM roczniku Bularoo, którą znalazłem w 6 sekund poprzez Google:

to od czego w ogóle zaczął opisujący:

Positives:

The kite is just absurdly stable :idea:

http://forum.bestkiteboarding.com/viewtopic.php?t=4621

tyle..
nie wiem CO z Twoim było nie tak, ale jak pisałem, pamięć mam mimo wszystko niezłą - Bularoo nielotem akurat na pewno nie był, mieliśmy je w Szkole :idea:

co do Flysurferów - pływajcie sobie na nich, jak Wam trzeba, wezmę go na sesję, jak i ktoś da - bo miałem już przypadki, że nie chciano mi dać (a dobry sprzęt podobno broni się sam :thumb: ) i napiszę JAK się sprawuje w poszczególnych elementach freestyle
problem w tym, że jestem mocno rozpieszczony latawcami od lat i wybieram dla siebie po prostu najlepsze, więc tym odniesieniu trudno być choćby dobrym modelem ..

to co oglądałem "maszynę do freestyle" :doh: Cronixa w "akcji" - co opisywałem, jak się prorider Flajserfera MĘCZYŁ wyraźnie na tym sztruclu w Brazylii - to W OGÓLE bym tego do rąk nie chciał brać :hand: ..naprawdę szkoda mi sił i wiatru testować KAŻDĄ padakę, mam chyba prawo?

peace

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 09:07

dasnsad pisze:Nie wiem od kogo pożyczałem ten latawiec, raczej nie od Ciebie chyba że pływałeś na nim w Chałupach ale generalnie nie był to najlepszy model na jakim latałem.


Rhall dostał pierwsze egzemplarze testowe Boosta, dlatego jeżeli od niego nie pożyczałeś to na 100% pływałeś na jakimś innym latawcu!

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 kwie 2015, 09:21

Ziomek. pisze:
co do Flysurferów - pływajcie sobie na nich, jak Wam trzeba, wezmę go na sesję, jak i ktoś da - bo miałem już przypadki, że nie chciano mi dać (a dobry sprzęt podobno broni się sam :thumb: ) i napiszę JAK się sprawuje w poszczególnych elementach freestyle

peace


A ja pamiętam zupełnie inną sytuację kiedy to ja osobiście chciałem Ci udostępnić komorowca, a Ty podziękowałeś ... od tamtej pory nie uwzględniam ciebie jako potencjalnego testera...

Jeżeli wszystkie latawce typu race, big air, wave, freeride testujesz tylko pod względem poszczególnych elementów freestylle to są to bardzo miarodajne testy - tak trzymaj :clap:

Awatar użytkownika
Rhall
Posty: 298
Rejestracja: 29 gru 2012, 15:32
Deska: SU-2, Cabrinha
Latawiec: Flaj, Caba, North
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post22 kwie 2015, 09:34

Ziomek. pisze:
boldek pisze:
Ziomek. pisze:no to się MOCNO nie rozumiemy
bo akurat Bularoo nielotem NA PEWNO nie było

Znów nie czytasz ze zrozumieniem, więc się nie dziwię :doh: Ja miałem nielota z 2007 roku, nie z 2009.



no to pierwsza z brzegu opinia o TYM roczniku Bularoo, którą znalazłem w 6 sekund poprzez Google:

to od czego w ogóle zaczął opisujący:

Positives:

The kite is just absurdly stable :idea:

http://forum.bestkiteboarding.com/viewtopic.php?t=4621

tyle..
nie wiem CO z Twoim było nie tak, ale jak pisałem, pamięć mam mimo wszystko niezłą - Bularoo nielotem akurat na pewno nie był, mieliśmy je w Szkole :idea:


A tu pierwsza z brzegu opinia o innym produkcie BEST-a:
Ziomek. pisze:nie polecam BEST EXTRACT W O-G-Ó-L-E- :idea:

jeśli masz kilkunastoletnie doświadczenie to dasz radę na nim pohalsować prawo-lewo w idealnie równych warunkach męcząc się :hand:
nie wyszedł ten model BESTowi :idea:


...

airman pisze:
Ziomek. pisze:co do Flajserfera Boosta - mam info z pierwszej ręki , bdb pływającego testera (poziom sbend to blind, próby 313)
nie pamiętam niestety określenia jakiego użył - ale sprowadzało się to do jednego - generalnie lekki paździoch :hand:

peace


dasnsad pisze:Sobota, ok 9 podjechał napompował sprzęt zrobił dw halsy i miał za mocno wtedy na chwilkę pożyczyłem :thumbsup: :thumbsup:
P.s ta sobota co było sztormowo. (...)
Nie wiem od kogo pożyczałem ten latawiec, raczej nie od Ciebie chyba że pływałeś na nim w Chałupach ale generalnie nie był to najlepszy model na jakim latałem.


Rhall dostał pierwsze egzemplarze testowe Boosta, dlatego jeżeli od niego nie pożyczałeś to na 100% pływałeś na jakimś innym latawcu!

Wciąż jesteście Panowie pewni, że to Boost-a testowaliście?
Z tego, co kojarzę z innego wątku dasnsad w tamtą sobotę latałeś na bestach.
Ziomek. pisze:generalnie lekki paździoch :hand:


No cóż można się pomylić.

Awatar użytkownika
Kristoff
Posty: 490
Rejestracja: 26 cze 2011, 12:37
Deska: Shinn Bronq Heritage, LF Foil
Latawiec: Flaj Speed 3, Flaj Boost
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 28 razy
 
Post22 kwie 2015, 10:03

Miałem nie trollować, tylko cicho przysłuchiwać się tej dyskusji.

Ale nie zniosłem presji :-)

Zadałem sobie kiedyś pytanie:
-dlaczego jeżdżę jeepem grand cherokee, z silnikiem 4.7l skoro to auto:
-nie jest demonem prędkości
-nie jest super wygodne
-słabo się prowadzi na asfalcie
-chleje więcej niż takie np. cayenne, a nie daje nawet połowy tego co cayenne
-praktycznie nie jeżdżę nim w terenie.

Odpowiedź jest jedna:
bo mogę, i bo tak mi się podoba

I dokładnie takie samo nastawienie mam do latawców.

Więcej luzu ;-)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 28 gości

cron