Pomiędzy Hel-em, a Juratą

Kitesurfing i wszystko z nim związane.
Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 lut 2016, 01:23

Tak cudownie się złożyło, że jedno moich kolejnych marzeń właśnie się spełni.
Z kilka dni będę miał własne mieszkanie w miejscowości Hel :twisted:
Mam pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenie z pływania od Helu w kierunku Juraty, Jastarni po stronie zatoki.
Szukam jakiegoś miejsca gdzie blisko domu będę mógł popływać, bez ruszania auta do Jastarni.
Idealnie gdyby można spokojnie wystartować, gdzie jest piaseczek, a nie kamulce przy brzegu i w miarę płytko.
Ktokolwiek pływał? Ktokolwiek wie?

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post17 lut 2016, 14:55

Tak sobie myślę i nie wiem a może do Kuźnicy i dalej na wsypę masz blisko.
Tylko się ciepło ubierz :wink:

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post17 lut 2016, 15:41

W tej kwestii zalecam DUDA POMOC, a przy samym Helu wystarczy teren ośrodka Kormoran

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post17 lut 2016, 15:44

na teren Kormoran nie wjedzie, trzeba śmigać kawał na piechotę, tak swoją drogą jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś tam pływał. płytko też nie jest, ale w sumie już nie wiem czy autor chce czy nie chce płytkiej wody

Hydrosfera.pl
Posty: 139
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:18
Lokalizacja: Tczew / Władysławowo
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2016, 15:55

Płynąc z Helu do Jastarni/Juraty jest jedna przeszkoda którą trzeba omijać wypływając daleko od brzegu a mianowicie rezydencja prezydencka na samym początku Juraty.
Jak przekroczysz bojki które wyznaczają strefę prezydenta to podpłynie do ciebie szybka motorówka i albo dostaniesz upomnienie albo nawet mandat (chyba 400zł). Szczególnie czepiają się jak prezydent jest w rezydencji, motorówka wtedy stoi na okrągło i ściga a jak nikogo w pałacu nie ma to partole nie są tak częste i można się prześlizgnąć ;)

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post17 lut 2016, 16:59

śnieży pisze:na teren Kormoran nie wjedzie, trzeba śmigać kawał na piechotę, tak swoją drogą jeszcze nigdy nie widziałem żeby ktoś tam pływał. płytko też nie jest, ale w sumie już nie wiem czy autor chce czy nie chce płytkiej wody

wjeżdżałem tam nawet kamperem co prawda poza sezonem i nie bardzo zwracałem uwagę na znaki, a ponieważ autorowi chciało brzegu z piaskiem to taki tam jest. Nad pozostałym terenem w stronę Juraty położyły łapę służby rezydencji prezydenckiej, które desek nie oddają.

Awatar użytkownika
Wełniacz
Posty: 1392
Rejestracja: 02 maja 2012, 10:10
Deska: Nobile555 i DOOR
Latawiec: Edge 08 9 11 13
Lokalizacja: LidzbarkW
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2016, 19:28

Obrazek

Śmignąłem ostatnio od Kużnicy do Helu i to fakt Jurata teren zakazany (motorówka straży granicznej z Jastarni wypłynęła żeby mi zwrócić uwagę bo przepłynąłem 1m od brzegu i wyła ochrona na mnie syrenami ale teraz nie mają sprzętu wodnego to se mogli wyć ;) Dalej do Helu fajne puste plaże i płytko praktycznie do falochronu przy porcie. Nie mam pojęcia tylko jak z dojazdem czy dojściem jak daleko do plaży przez las od drogi głównej. Spoko miejsce też na samym cyplu Helskim :) Najgorsze to wzdłuż portu bo fala odbija się od betonu i wraca w morze... dramat tam przepłynąć ok 200m od brzegu fale idą w każdą stronę i tak mi się w głowie tam zakręciło, że zwątpiłem w powodzenie trasy wzdłuż półwyspu ale obrałem punkt na niebie i przetrwałem ten 1km rodeo morskiego :shock: Na bank tam latem pusto a na pewno nie taki kocioł jak w chałupach...

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2016, 23:35

Wełniacz pisze: Najgorsze to wzdłuż portu bo fala odbija się od betonu i wraca w morze... dramat tam przepłynąć ok 200m od brzegu fale idą w każdą stronę i tak mi się w głowie tam zakręciło, że zwątpiłem w powodzenie trasy wzdłuż półwyspu ale obrałem punkt na niebie i przetrwałem ten 1km rodeo morskiego :shock: Na bank tam latem pusto a na pewno nie taki kocioł jak w chałupach...


Na tym odcinku zawsze jest problem z tą falą wsteczną od falochrony istny dramat, nie życzę nikomu jakiejś awarii w tych okolicach to mogłoby się naprawdę źle skończyc.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości