Jesteś nowy na forum? Przedstaw się

Forum dla początkujących
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2013, 22:32

mattom pisze:A jak jest z dzieciakami? Gdzie w Polsce można wypchnąć 4-5 latka na wodę?



na windsurfing najpierw w takim wieku :hand:

wiele jest szkół ws - np www.baywind.com.pl

peace

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 gru 2013, 09:15

sądzę że około 7-8 lat najwcześniej . Taki przykład z własnego podwórka . Ale rodzic na własne ryzyko może i 2- 3 latka brać ( ale czy to bezpieczne :hand: ) lecz szkoła raczej żadna nie podejmie się takiej odpowiedzialności
mattom pisze:Hejka wszystkim!

Nie mam wielkiego doświadczenia w tym sporcie, ale zaliczyłem już afrykańską przygodę z latawcem :)
A jak jest z dzieciakami? Gdzie w Polsce można wypchnąć 4-5 latka na wodę?

Pozdrawiam, Mati
Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 10:42 przez kite24.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post14 gru 2013, 14:20

phpBB [video]

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post15 gru 2013, 09:38

da się :-)
mam wiec plan na przyszly rok :thumb:

Podro...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2013, 12:59

unhooked pisze:
phpBB [video]


..widzielismy jak kręcili ten materiał - w tym przypadku było to bezpieczne, bo młody był na trenażerce unhooked, to samo z deskami (strapless - najpierw skim)
poza tym nikt Go do niczego nie zmuszał - sam miał wewnętrzną zajawkę :thumb:
w innym przypadku, spełniając ambicje rodziców, można tylko małolata zniechęcić do kite :hand:

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post15 gru 2013, 15:17

Ziomek. pisze:..widzielismy jak kręcili ten materiał - w tym przypadku było to bezpieczne, bo młody był na trenażerce unhooked, to samo z deskami (strapless - najpierw skim)
poza tym nikt Go do niczego nie zmuszał - sam miał wewnętrzną zajawkę :thumb:
w innym przypadku, spełniając ambicje rodziców, można tylko małolata zniechęcić do kite :hand:

peace


W żaden sposób nie da się z tym dyskutować co napisales, a szkoda :D

Pozdro...

jank007
Posty: 60
Rejestracja: 22 gru 2013, 10:31
Lokalizacja: Berlin
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post22 gru 2013, 10:48

Czesc!

Nazywam sie Janek, moja przygode z kajtem zaczalem ok. 2008 roku i z duzymi przerwami dotarlem do IKO3. Teraz postanowilem kupic swoj sprzet i mam w zwiazku z tym kilka pytan...

Pzdr.

zepylin
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2013, 18:47
 
Post26 gru 2013, 19:11

Hey,
na kite wsiadłem dopiero niedawno. Jestem początkujący ale mam zamiar szybko iść do przodu i nauczyć się czegoś nowego od was: ) . Pzdr!

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post26 gru 2013, 20:27

zepylin pisze:Hey,
na kite wsiadłem dopiero niedawno. Jestem początkujący ale mam zamiar szybko iść do przodu i nauczyć się czegoś nowego od was: ) . Pzdr!


Hej,
więcej nauczysz się na wodzie jak na forum :?

Pozdro...

janeksz
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2014, 22:54
Lokalizacja: Chałupy
Kontaktowanie:
 
Post05 sty 2014, 22:56

Cześć

Slawek-Kopiec
Posty: 913
Rejestracja: 08 sty 2011, 08:42
Deska: Su-2 Custom.Airush Livewire
Latawiec: Airush Varial X
Lokalizacja: www.kitebite.pl
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 sty 2014, 07:24

janeksz pisze:Cześć

Witamy na kiteforum.

Gwiazdka
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:24
Lokalizacja: Rybnik
 
Post19 sty 2014, 20:40

Witajcie,
Czas zacząć realizować noworoczne postanowienie (na razie tylko teoria) - czyli naukę kitesurfingu.
Jestem z Rybnika i mam pytanko, czy można gdzieś na śląsku odbyć kurs kitesurfingu? Niestety praca nie pozwala mi na 7 dniowy urlop, by pojechać nad morze...
No i kolejne pytanko, czy kwiecień to dobry moment na kurs dla początkujących? Czy lepiej czekać do lata?

P.S.: użyłam opcji "szukaj" i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania :(

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 sty 2014, 21:17

Gwiazdka pisze:Witajcie,
Czas zacząć realizować noworoczne postanowienie (na razie tylko teoria) - czyli naukę kitesurfingu.
Jestem z Rybnika i mam pytanko, czy można gdzieś na śląsku odbyć kurs kitesurfingu? Niestety praca nie pozwala mi na 7 dniowy urlop, by pojechać nad morze...
No i kolejne pytanko, czy kwiecień to dobry moment na kurs dla początkujących? Czy lepiej czekać do lata?

P.S.: użyłam opcji "szukaj" i niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania :(

Cześć.

Również jestem ze Śląska. Szczerze Ci powiem, że jedyną sensowną opcją jest półwysep / szkolenie za granicą (np. Egipt).
Śródlądowy wiatr ma to do siebie, że jest porwisty, do tego nie znam nigdzie zbiornika ze sporą ilością płycizny (co pomoga w nauce). Dodatkowo nie wiem czy znajdziesz kogoś chętnego, aby Cię uczył pływać w takich warunkach.
Wprawdzie znam jednego gościa, który nauczył się na śląsku pływać, ale... z moich obserwacji jego nauki odradziłbym Ci takie rozwiązanie.

Ps. Nad morze można jechać nawet na dłuższy weekendzik ;) na tak zwaną "prognozę"
Pozdrawiam

Gwiazdka
Posty: 2
Rejestracja: 19 sty 2014, 20:24
Lokalizacja: Rybnik
 
Post19 sty 2014, 21:54

Cześć Maks,
Dzięki za odpowiedz, myślisz że w 3 dni na półwyspie sie nauczę podstaw? Jak przeglądałam kursy, to wszędzie piszą o 7 dniach :(
Czytam tez o snowkitingu... Może korzystając z zimy warto nauczyć sie podstaw na śniegu? Czy to nie jest dobry pomysł?

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post20 sty 2014, 12:16

Gwiazdka pisze:Cześć Maks,
Dzięki za odpowiedz, myślisz że w 3 dni na półwyspie sie nauczę podstaw? Jak przeglądałam kursy, to wszędzie piszą o 7 dniach :(
Czytam tez o snowkitingu... Może korzystając z zimy warto nauczyć sie podstaw na śniegu? Czy to nie jest dobry pomysł?

Teoretycznie w 3 dni mozna sie nauczyc smigac. Na Twoim miejscu moze sprobowalbym sie dogadac z kims konkretnym na wybrane dni na indywidualny kurs. Szczerze - nie wiem jak szkolki funkcjonuja :) Fajnie by bylo, gdyby ktos, kto szkoli sie wypowiedzial na ten temat.

Snowkite? Pewnie mozna sie nauczyc najpierw tego, ale upadki moga byc bardziej bolesne :D Z drugiej strony na Snowkite sa potrzebne mniejsze sily (= mniejszy kajt), aby szusowac po sniegu. Mozliwe, ze ktos sie ze mna nie zgodzi, ale wydaje mi sie, ze bezpieczniej jest najpierw na wodzie, potem na ladzie.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron