BEZPIECZEŃSTWO - DirtMiron: Skok z mostu

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 paź 2009, 18:31

kopyto, opowiem ci krotka prawdziwa historie z Austrii:
Jest tutaj niedaleko Wiednia spot snowkite, przy zwyklej drodze. Strefa byla oddalona ok. 100 metrow od drogi, jednak paru kolesi podjezdzalo za blisko drogi, wedlug nich/nas kajtowcow zachowujac odpowiednia odleglosc - kajt byl przeciez mimo wszystko kilkanascie metrow od jezdni, wiatr wzdluz drogi, zero niebezpieczenstwa! Ale niektorzy kierowcy nie wiedzieli co jest grane, czuli sie nieswojo, nie znaja kajta, bylo to dla nich zagrozenie i bylo kilka/kilkanascie telefonow na policje. Reakcja byla szybka, i grozilo to zakazem kajta, udalo sie uratowac spot przed zamknieciem, ale teraz jest strefa 200 metrow od drogi.

dlatego nie pisz mi o paniach skapo ubranych, albo o zmienianiu opon, nie odwracaj kota ogonem, tylko wyobraz sobie: o kajcie w zyciu nie slyszales, jestes marnym kierowca i najnormalniej w swiecie przestraszyles sie 'spadochronu' na poboczu.
jezeli tego nie mozesz sobie wyobrazic, to jestes wedlug mnie ignorantem.
ale mozliwetez, ze ja po 10 latach w Austrii za bardzo jestem 'sztywny', 'porzadek musi byc', jak sie to czasem wszyscy smieja z niemieckojezycznych krajow.

wlasnie sie ukazuje cale kiteforum jak tylko panowie umiecie kogos zjechac ,a chlopak wychodzi z jakas inicjatywa ,wiec przybic mu pione i po sprawie ,nie zabil ani siebie ani nikogo wiec nie ma co robic scen

znasz przyslowie 'Polak madry po szkodzie' ???


ok, ja spadam z tematu, bo i tak juz za duzo tutaj marudze 8)

a tak w ogole, to gdzie film z akcji i gdzie drugi film z 'tajemniczej akcji'? w koncu wszyscy mimo wszystko czekaja.

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2009, 19:01

MArcinBe urodziłem się w Austrii a na dodatek tam gdzie mieszkasz ;) stąd masz trochę zrozumienia z mojej strony. Austria jest państwem restrykcyjnym gdzie sypią mandatami z rękawa za byle pierdołę. W związku z powyższym jest tam porządek i spokój, bo nikt nie ma ochoty podpaść i słono zapłacić. Rozumiem Twoje rozgoryczenie dotyczące braku przyłożenia się do bezpieczeństwa ale Miron robił to na własną odpowiedzialność i uważam, że o bezpieczeństwo dostatecznie zadbał. Ile razy w ciągu roku ktoś skacze z mostu ? Spójrz ilu śmiałków uprawiających czynnie sporty ekstremalne podejmuje się dużo cięższych opcji. Trochę mnie bawi, że Ty jako mieszkaniec Wiednia, w którym masz główną siedzibę Red Bulla masz jakieś awersje do tego typu akcji. W samym Wiedniu znacznie częściej organizowane są dużo grubsze akcje ekstremalne, które uwierz mi wydają się o wiele groźniejsze i stwarzają większe zagrożenie dla osób trzecich.

Wracając do wątku Maćka Kozerskiego. Jego latawiec również mógł przestraszyć kierowców i przy takich cyrkulacjach powietrza wytworzonych przez auta przepaść na jezdnię a jednak nikt Maćka nie zbeształ.

Za dużo siedzenia przed komputerem i szukania afer.

pozdr i bez spin !

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2009, 19:20

Nie mógł przepaść na jezdnię ;) chodnik na świętokrzyskim jest oddzielony od jezdni stalowymi linami stanowiącymi konstrukcję mostu ;)

ale to tylko tak w celu rozluźnienia dyskusji ;)

Gumiś.
Posty: 203
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:06
Lokalizacja: Poznań/Małe morze
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2009, 19:28

wiadomo :wink:

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 paź 2009, 20:28

allsaints.pl pisze:
Piotrekb pisze:
Piszesz poważnie?


Pytasz poważnie? :shock:


:)


8)
;)

wszystko "w temacie"

ArthuR
Posty: 168
Rejestracja: 16 kwie 2006, 22:35
Lokalizacja: Poznań / Częstochowa
Postawił piwka: 1 raz
 
Post08 paź 2009, 11:17

was chyba wszystkich pop... ?
jak bardzo trzeba się nudzić, żeby takie debilne debaty prowadzić i to jeszcze na takim poziomie szczegółowości, cytaty, odpowiedzi, kurna brakuje jeszcze przypisów

B@Rm@m
Posty: 221
Rejestracja: 31 gru 2007, 15:06
Deska: Śnn
Latawiec: Naish,Cabrinha
Lokalizacja: 44 wyspy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 paź 2009, 13:28

....a materiału z akcji na morzu jak ni było, tak ni ma...
Pozdro.

Awatar użytkownika
oXy
Posty: 355
Rejestracja: 29 sie 2005, 22:04
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2009, 14:40

Odpuść bar Miron :wink: :lol:

A tak na serio to jak wygląda sprawa kontroli nad latawcem w takiej sytuacji? Skaczesz i wisisz?
Wiem,że to tajemnica zawodowa :wink: , ale może jednak coś zdradzicie :)

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2009, 14:54

Skaczesz i wisisz:
http://www.youtube.com/watch?v=9YLfgK0JHxc

Deliaktnie kontrolujesz kajat, machając przez zenit lewo prawo oczywiscie przy opór zaciagnietym barze :idea:

roonek
Posty: 167
Rejestracja: 01 wrz 2009, 23:18
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2009, 14:57

Crazy Horse pisze:Skaczesz i wisisz:
http://www.youtube.com/watch?v=9YLfgK0JHxc

Deliaktnie kontrolujesz kajat, machając przez zenit lewo prawo oczywiscie przy opór zaciagnietym barze :idea:


a bolalo jak ladowales? :)) jak wyladowac zeby sobie kuku nie zrobic ?:)
tak pytam w razie jak bym mnie kiedys porwalo ;)

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2009, 15:00

roonek pisze:
Crazy Horse pisze:Skaczesz i wisisz:
http://www.youtube.com/watch?v=9YLfgK0JHxc

Deliaktnie kontrolujesz kajat, machając przez zenit lewo prawo oczywiscie przy opór zaciagnietym barze :idea:


a bolalo jak ladowales? :)) jak wyladowac zeby sobie kuku nie zrobic ?:)
tak pytam w razie jak bym mnie kiedys porwalo ;)


jedyne, co mozesz zrobic, to pilnowac zeby kajt byl w zenicie, kiedy to działa jak "spadochron".
Choc wiadomo, ze jesli jestes na 7m wyskoczysz w szkwale 4oknts i nagle w locie wpadniesz w dziure ok 20knts, to raptownie zaczynasz opadac duzo szybcije, co tamtego pamietnego dnia kilka razy mi sie zdarzylo "po drodze" do Ziomka na Eko ;)

evolutionVIII
Posty: 1820
Rejestracja: 03 lip 2006, 08:46
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: kitesurfshop.pl
Kontaktowanie:
 
Post08 paź 2009, 15:29

Crazy Horse pisze:
roonek pisze:
Crazy Horse pisze:Skaczesz i wisisz:
http://www.youtube.com/watch?v=9YLfgK0JHxc

Deliaktnie kontrolujesz kajat, machając przez zenit lewo prawo oczywiscie przy opór zaciagnietym barze :idea:


a bolalo jak ladowales? :)) jak wyladowac zeby sobie kuku nie zrobic ?:)
tak pytam w razie jak bym mnie kiedys porwalo ;)


jedyne, co mozesz zrobic, to pilnowac zeby kajt byl w zenicie, kiedy to działa jak "spadochron".
Choc wiadomo, ze jesli jestes na 7m wyskoczysz w szkwale 4oknts i nagle w locie wpadniesz w dziure ok 20knts, to raptownie zaczynasz opadac duzo szybcije, co tamtego pamietnego dnia kilka razy mi sie zdarzylo "po drodze" do Ziomka na Eko ;)

A masz sposób na takie 20 knts dziury?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
eska
Posty: 1700
Rejestracja: 05 maja 2004, 12:41
Lokalizacja: rumia
Postawił piwka: 51 razy
Dostał piwko: 30 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 paź 2009, 13:08

Skok z mostu OK, ale te samochody to lekkie przegięcie. Aź się boje myśleć co by były gdyby sobie latawiec przepadł z zanitu na jakikolwiek samochód, niekoniecznie tira i nie mówię to o tym źe by Mirona pociągnęło po asfalcie - on wie co ryzykuje i ma zrywkę, ale jak jedzie się samochodzem i nagel widoczność spada do zera (latawiec na szybie) to jest dopiero adrenalina. Wiem, bo raz maska nam sie otworzyła na "autostradzie" i nie było wesoło. Podsumowując GŁUPOTA !

Wydaje mi się źe moźna było poszukać nieczynnego mostu, albo takiego w trakcie budowy. Czy przypadkiem most w Płocku - ten nowy wantowy nie jest zamknięty ?

Jest ktoś z Płocka ?

rybak
Posty: 135
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:22
 
Post09 paź 2009, 15:09

czy tez tak narzekaliscie jak to Kozi z mostu w Warszawie skakal ?

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 paź 2009, 15:13

rybak: czytaj wątek od początku.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości