Deska RRD BLISS przyjemnie, komfortowo z Dużym potencjałem.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post13 sie 2012, 11:42

Deska RRD BLISS :arrow: przyjemnie, komfortowo z Dużym potencjałem :D

Obrazek

Obrazek

RRD ma w swojej ofercie bardzo duży wybór różnego rodzaju desek od TT do Wave a kończąc na desce rejsowej race 70. Jakiś rok temu jak przeczytałem na KF post abcsurf z mitingu RRD i wpadła mi w oko nowa deska RRD BLISS. Nie namyślając się długo zamówiłem sobie odpowiedni dla mnie /największy/ rozmiar deseczki i mogę powiedzieć, że wybór był trafiony. Na spocie od wielu osób słyszę takie zdanie :arrow: „Pinio a co Ty znowu masz za deskę” :?: Dlatego postanowiłem pstryknąć kilka fotek i w prostych żołnierskich słowach opisać moje wrażenia z jazdy.

Na początek dane techniczne:
Deska wykonana jest z drewnianego laminowanego rdzenia, pokład to polerowany DC, boki ABS - technologia snowboardowa, dno matowe DC. Jeśli chodzi o użyte materiały i technologię to deska jest bardzo podobna do innej deseczki RRD Placebo.

Nowe klapki Screw-it RRD System 2012 jak najbardziej poprawne wygodniejsze od zeszło rocznych, ale to tak naprawdę czuć jak się pływa 3-4 godziny dziennie przez 3-4 dni. Rzepy trzymają elegancko do tego łatwy montaż wszystko działa jak trzeba.

Obrazek

Filmik montażowy :arrow:

phpBB [video]


Rozmiary : 133x39cm, 135X40,5cm, 139X43,5cm, 137X42cm

Kilka fotek :arrow:

Obrazek
Mała uwaga w ramce to nr seryjny :idea: :arrow: ostatnio w dziale zaginione jest dużo
ogłoszeń o zgubieniu deski warto spisać sobie ten nr może się kiedyś przydać :!:

Obrazek

Obrazek

Wrażenia z jazdy:
Jak widać na zdjęciach Deska ma inny kształt niż wszystkie inne z kolekcji RRD. Na środku od krawędzi deski na ok 20 cm mamy widoczne przetłoczenie.

Obrazek

Ten kształt ma za zadanie ułatwienie ostrzenia i lądowania. Według mnie deska lepiej ostrzy od swojej starszej siostry deski RRD PLACEBO. Wybicie z krawędzi jak w drewnianych deseczkach miękko i sprawnie z lądowaniem nie ma problemu a nowe klapki jeszcze bardziej podwyższają ten komfort. Denia jest mięciutka na mój Pucki czop idealna, no i dla mnie chyba najlepsza cecha jest jak G-SHOCK. Jeżdżę nią po plaży, kamieniach i to nie przysparza żadnego problemu kilka rysek widocznych pod światło. Ciężko mi było by się już teraz przyzwyczaić do delikatniejszej deski. Podobno każdą deskę idzie złamać, ale z tą może być bardzo duży problem. Problemu nie miałem z innymi tej nie dałem rady :twisted:

Finy standard G10, czyli jest ok do tego śrubka w środku żeby nie zgubić fina jak jedna ze śrub jakimś cudem się wykręci tu mała uwaga :arrow: jak kupujecie nową deskę to po 1-2 pływaniach dokręćcie finy :idea: :!: :idea:

Obrazek

I na koniec rączka jest taka jak 1-2 lata temu, kto chce może się złapać :wink:

Sumując deska RRD BLISS przypadła mi do gustu jest przyjemna, łatwa, dobrze ostrzy i przez to, że jest miękka po sezonie moje kolana i plomby będą miały się dobrze :wink:
Deska ma duży potencjał i można na niej też zrobić niejednego fikołka :twisted:
Polecam ją Tym, którzy cenią sobie komfortowe i przyjemne aczkolwiek nie tylko freeridowe pływanie.

To moja opinia :idea: :arrow: i warto samemu spróbować, bo każdy z nas lubi, co innego :idea:
To, co napisałem ma za zadanie pokazać Wam, że jest taka deska i mam nadzieję, że na spocie nie będzie już pytań
:mrgreen: „Pinio a co Ty znowu masz za deskę” :wink:

pepek
Posty: 241
Rejestracja: 01 lip 2008, 19:59
Lokalizacja: Puck
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2012, 14:07

Hej,
Też troche poplywałem na tej deseczce :D bo musialem przetestowac ten wynalazek, generalnie odczucia pozytywne :thumb:
Na poczatku bardzo zaciekawilo mnie to przetloczenie :) pierwsza deska rrd ktora chyba cos takiego ma :) wydaje sie byc dobre, chociaz 100% pewnosci nie ma bo nobile zaczelo odchodzic od 3D a SU2 teraz zaczela ostro isc w ta strone , kazdy kombinuje :doh:
Deska bardzo latwo ostrzy, milo sie na niej skacze, dobrze wybija i miekko laduje, no i najwazniejsze ze ciezko ja zarysowac :) mysle ze wyszla duzo lepiej niz Plecebo. Najwieksza jej zaleta jest to ze ciezko ja zniszczyc :) trzeba byc mistrzem zeby ja polamac i głebiej zarysowac.

Nowe klapki Screw-it RRD System 2012 zasluguja na uznanie, mam juz takie przy swojej desce :) sa wygodne i wystarcajaco miekkie :) nie przepadam za zelowymi bo troche mi czucia brakowalo, a te sa wygodne. Rzepy sie nie luzuja :) moje pierwsze klapki z rzepami z ktorych jestem zadowolony :) Najwazniejsze bardzo dobrze trzymaja stope, bawiac sie w oldschool pierwsze pare razy mialem problem zeby wyciagac w locie stopy :) ale potem zaczelo wychodzic :thumb:

Podsumowuja decha ciekawa i warta przetestowania :) do freeride super i do fikolkow tez sie nada.
Co do jakos/cena to sie nie wypowiem bo ceny nie znam ale mysle ze jest :thumbsup:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post26 sie 2012, 10:17

pepek pisze: Najwieksza jej zaleta jest to ze ciezko ja zniszczyc :) trzeba byc mistrzem zeby ja polamac i głebiej zarysowac.

Jak pojechałeś po tych kamlotach/cegłówkach na zielonej plaży
to myślałem, że już po desce :x :arrow: a tu szkoda mi się zrobiło tych cegłów-uuufffk.
Deska jest twarda jak Roman Bratny 2012 i Tommy Lee Jones w Ściganym :twisted:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości