Chorwacja

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post13 gru 2003, 01:17

Witam!

mam zamiar wybrac sie w przyszlym roku do Chorwacji na wczasy rodzinne, połączone z aktywnym wypoczynkiem - oczywiście najlepiej kitesurfingiem. nigdy tam nie byłem choc słyszalem juz nie raz, ze jest pięknie.
na forum tez nigdy nie dostrzegłem spotu związanego z Chorwacją.

Jeśli ktoś tam był i zna jakiś fajny spot to proszę o recenzję :o

pozdrawiam
majer

Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 524
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:25
Lokalizacja: Kraqf
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 sie 2004, 18:36

Witam
Właśnie wruciłem kilka dni temu, przejechałem prawie całe wybrzeże, i w sumie to lipa.
Pływać da sie przwie wszędzie tyko że problem jest znaleść dobre zejście do wody...... wszędzie skały, jak myślisz o piasku to możesz zapomnieć, małe kamyki to najlepsze co znajdziesz. Im dalej na południe tym bardziej strome zbocza. Jak myślisz o campingu ........ to na wyspach raczej niewiele jest takich bezpośrednio przy wodzie, ale można znaleść.
Ja siedziałem 2 tygodnie i pływałem RAZ !!!! jaja no nie............ :twisted:
W sumie zrobiłem ponad 3000 km i pływałem rza nad Balatonem i raz w Chorwacji.
Jak masz jakieś pytania to wal.

narka

Awatar użytkownika
quba
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2004, 14:10
Lokalizacja: wa-wa
 
Post10 wrz 2004, 18:32

Czesc,
potwierdzam co napisal "pedro", ja co roku jesem w Chorwacji i mimo, ze dopiero sie ucze kitea, to juz wiem, ze o plywaniu w Chorwacji raczej nalezy zapomniec ale za to Wlochy powinny byc juz OK.

Pozdrawiam,
quba :wink:

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post11 wrz 2004, 21:47

no cóż...szczerze to dobrze, że tam nie pojechalem :lol: skonczylem ostatecznie nad polskim bałtykiem, ktory w tym roku byl wyjatkowo łaskawy, więc nie zaluje :D

a z Chorwacji pozostaje chyba tylko Korczula

:-(

Leeloo
Posty: 861
Rejestracja: 08 sie 2003, 09:07
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 wrz 2004, 09:24

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=1639

z tego co wiem wkrótce na kiteportal.pl ukaze sie rozbudowana wersja "opowiesci w odcinkach" by KamilKITE

socha
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2006, 12:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2006, 13:43

Hej.
Napewno w Chorwacji można pływać na wyspie Brac w miejscowości Bol.
nie pływałem, ale widziałem.
Jest tam również szkółka.

Elo

Zabol
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2006, 21:25
 
Post14 lip 2006, 21:37

Ludzie albo mieliście pecha, albo byliście tam w niewłaściwym czasie. Ja byłem w Chorwacji, a konkretnie w Viganj na półwyspie Peljesac 4 razy: w maju - kicha, wiało od przypadku do przypadku (jeszcze brak termiki), w sierpniu przepływałem tamtędy jachtem i p.....iło całkiem fajnie ( w granicach 5 Boforta), no i dwa razy w lipcu na ws-ie. Oba wjazdy ws-owe bardzo udane. Codziennie od 11 do 15 wiatr około 4 boforta, od 15 do 18 5 do 6 Bft, od 18 bar. Kiciarzy chyba już więcej niż ws-ów. Była też węgierska szkółka. Fakt, mało miejsca do startowania i lądowania latawca. Nieco więcej miejsca jest faktycznie w Bolu na wyspie Brac (spot podobny do Rewy), ale tam z kolei nie ma żadnych noclegów (nawet kampingów) przy plaży.

Awatar użytkownika
Dioda... Mistrz Dioda
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2004, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2006, 22:30

Tu jest link do szkółki w miejscowości Bol:

http://www.zutimacak.hr/kite/main.htm

Jest też info odnośnie campingu (10min od plaży).

Awatar użytkownika
galileo70
Posty: 218
Rejestracja: 22 sie 2006, 15:47
Lokalizacja: Warszawa
 
Post22 sie 2006, 17:41

"Napewno w Chorwacji można pływać na wyspie Brac w miejscowości Bol.
nie pływałem, ale widziałem.
Jest tam również szkółka."

Zgadza się. Miasto Bol, wyspa Brać (prom ze Splitu), warunki jak na Chorwację - bajeczne. Złoty Róg - półwysep z w miarę drobnym żwirkiem (kajta nie uszkodzi) i potężnym równym wiatrem (część wyspy od strony pełnego morza). Warunki więć - bajeczne,
ale...
Szkółka jest mocno egzaltowana - tak zajęci robieniem kasy że mają w d... ludzi którzy się kręcą a nie zapłacili za kurs. Przykład: Dla bezpieczeństwa latawców mają porozkładane dywany (wykładziny) na plaży (kamienistej). Ale za skorzystanie z tej wykładziny celem pompnięcia kajta wołają 10 EUR. Za pomoc przy starcie latawca (podobno z ew. asekuracją z motorówki) - drugie 10. A z tą asekuracją to i tak jakiś żart, bo po wystartowaniu masz się zwijać z okolic szkółki bo przecież... szkolą ludzi za kasę i będziesz przeszkadzać. Można oczywiście z samego półwypu sobie startować tylko trzeba odwalić jakiś numer na plaży żeby ludziska pouciekali. Inaczej nie uda Ci się wygenerować wystarczająco dużego skrawka plaży do rozwinięcia latawca.
ale...
miejsce piękne, warunki bajeczne.
Pozdro.

oski1803
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2009, 17:09
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2009, 15:58

a jakie tam panują warunki wiatrowe? szczególnie na przełomie lipca i sierpnia? I trochę off-top zapędził się ktoś z Was może do Czarnogóry? Czytałem, że jest tam jeden spot tj. Long Beach pod Ulcinj, nie wiecie może jak tam wyglądają warunki wiatrowe w tym samym terminie, bo plaża wygląda konkretnie, tj. dużo miejsca na startowanie i stosunkowo mało ludzi.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post29 lis 2009, 16:37

Nin,plaza zdjaric czy jakos tak, jakies 10 km na polnoc od zadaru, przy gorach Velebit.
Maly, piaszczysty polwysep, z pieknym piaseczkiem, nawet laguna z tym ze bardzoooo plytka. W polowie wrzesnia zaczyna naprawde ladnie wiac.

Pozdro...

tarifa4you
Posty: 111
Rejestracja: 03 lis 2007, 07:59
Lokalizacja: Tarifa / Hiszpania
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post29 lis 2009, 23:33

Na Bol jeździłem co roku przez 15 lat z rzędu. Z ws-em naturalnie bo o kite jeszcze wtedy nikt nie słyszał. Piękne miejsce. Wiatr – termika pod warunkiem oczywiście że nie przewala się nic w powietrzu i niebo czyste od chmur jest (im więcej obłoczków na niebie tym słabszy wiatr). Sporej wysokości góry na Makarskiej Riwierze tworzą termikę a wiatr się zacieśnia pomiędzy wyspami Hwar i Brać co wzmacnia dość mocno jego siłę. Bol – rano wieje słabo od lądu, ok. południa cichnie, 13-14 zaczyna wiać od morza 4-5 bft i tak do wieczora. Bol jest pięknym miasteczkiem, super nocą - jest co robić. Dużo małych campingów z dobrym zapleczem sanitarnym. Ja zawsze zatrzymywałem się na samej górze, naprzeciwko dyskoteki – fajna atmosfera tylko w nocy troszkę głośno, muza od sąsiadów nie pozwalała zasnąć bez stoperów w uszach albo dużej ilości alkoholu we krwi. Być może wiele się tam teraz pozmieniało (od ładnych kilku lat nie byłem już tam) a jeśli chodzi o szczegóły pływania na kite – nie mam pojęcia.

rufus
Posty: 59
Rejestracja: 24 kwie 2006, 19:41
 
Post30 lis 2009, 04:20

w wakacje sprawdzalem ten temat. duzo nie poplywalem, bo przez chorwacje przejezdzalismy w ramach 'eurotripu', ale moge polecic dwa spoty.

Orebic niedaleko Korculi, choc na 'kontynentalnej' czesci chorwacji. przepiekne miejsce, duzy, dobrze wyposazony camping przy samym spocie ze szkolka itpitd i duzo campingow (sporo polakow. dla jednych dobrze inni za rodakami na wczasach nie przepadaja, wiadomo)

i to miejsce http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=43.0 ... 4&t=h&z=16
ciezko tam dotrzec jak cholera, ale za to jest to jeden z lepszych spotow na jakich mialem okazje plywac, piaseczek, plaska woda, plytko, duzo miejsca i beach bar. wiatr rowny (termiczny z tego co pamietam) no i camping u Luki niedaleko. niestety jesli chodzi o statystyke wiatrowa to nie mam pojecia. plywalem tam tylko jeden dzien, ale skoro jest i bar i szkolka to chyba wieje czesciej. niech za rekomendacje swiadczy fakt, ze jak moja ekipa chciala juz jechac musieli sila sciagac mnie z wody:)

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post15 gru 2009, 11:36

rufus pisze:i to miejsce http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=43.0 ... 4&t=h&z=16
ciezko tam dotrzec jak cholera, ale za to jest to jeden z lepszych spotow na jakich mialem okazje plywac, piaseczek, plaska woda, plytko, duzo miejsca i beach bar. wiatr rowny (termiczny z tego co pamietam) no i camping u Luki niedaleko. niestety jesli chodzi o statystyke wiatrowa to nie mam pojecia. plywalem tam tylko jeden dzien, ale skoro jest i bar i szkolka to chyba wieje czesciej. niech za rekomendacje swiadczy fakt, ze jak moja ekipa chciala juz jechac musieli sila sciagac mnie z wody:)


masz namiary na tą szkółkę (www)? ... pewnie mają statystyki wiatrowe

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post15 gru 2009, 14:59

ciekawy opis:

http://www.kiteportal.pl/?kite=artykuly&go=show&n=80

a od siebie byłem tam w tym roku ostatni tydzień sierpnia,
widziałem tam dużo kite'ów przez kilka dni więc może warto

http://www.perna-surf.com/

pzdr.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości