Szkola Lavida - opinie?

Forum dla początkujących
garf83
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:06
 
Post15 gru 2012, 06:08

Znajomi sie uparli, ze chca kupic ten kurs snowkite http://gruper.pl/x.php/1,32353/Trojmiasto-Lavida-Kite-kurs-snowkite-u-dla-1-osoby.html?utm_source=internet&utm_medium=cps&utm_campaign=godealla

Ja im odradzam, bo:
- w ofercie pisza, ze latawiec sie podczepia do snowboardu albo nawet do sanek :doh:. Ja tam plywam z trapezem, ale pewnie sie nie znam :wink:
- pierwszy raz o nich slysze... przesledzilam ten watek http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=35813&hilit=Lavida, ale oprocz krecenia beki z ich oferty (i paru innych przepychanek) ani slowa tam z pierwszej reki (bezposrednio od szkoly, ani od ludzi ktorzy wykupili kurs)...
Podobno sprzedali w 2011 r. 400 szkolen. Jest na forum ktos kto sie u nich uczyl?

Dajcie prosze znac, czy cos wiecie, bo nie chce, zeby znajomi sie zrazili do sportu. A przede wszystkim zeby sobie nie zrobil krzywdy...
Strona szkolki http://www.ikowaw.pl/

Pozdro!

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2012, 11:14

W czym problem? Po prostu ktoś wymyślił normalną zimową cenę za IKO 1.
I to wcale nie jest najniższa oferta za 4 godziny gadania.

garf83
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2012, 13:06
 
Post15 gru 2012, 11:38

No problemu z oferta nie ma.

Znajomi zapytali mnie czy warto z nimi, bo plywam, ale ja nie znam tej szkolki, ani nie znam nikogo kto by sie u nich uczyl i szukam opini. Widzialam, ze rok temu sprzedali troche "kursow-zajawek", wiec licze ze na forum sie znajdzie ktos kto sie z nimi uczyl.Tylko tyle.

A ze opis o podczepianiu sanek troche mnie zmartwil, to juz inna kwesia.

Nie chce robic burzy ze grupon, jak w podlinkowanym wyzej watku, ani nic. Chodzi mi tylko o opinie o szkole.

Pozdro!

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 gru 2012, 12:14

Wyślijcie esemeska Janka Lisewskiego http://masterkiteboarding.com.
Pamiętam, że robił robił warsztaty za friko.
Dacie mu 99 za osobę. Popuszczacie latawce. Będzie miło.
A jest zajebistym nauczycielem.

Juniore
Posty: 172
Rejestracja: 26 maja 2006, 11:44
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2012, 15:34

mandaro pisze:W czym problem? Po prostu ktoś wymyślił normalną zimową cenę za IKO 1.
I to wcale nie jest najniższa oferta za 4 godziny gadania.


Nie znam takich cen na rynku :hand: Tym bardziej niższych. 99zł za 4h kursu? No chyba że za 4h snowkitekuligu :doh:

@Garf87 cena, strona, poprzedni wątek z kiteforum same mówią za siebie. Niech znajomi nie oczekują zbyt wiele :naughty:

Sugeruje poszukać POWAŻNYCH szkół snowkite w sieci.

pozdrawiam,

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2012, 17:05

Wiemy, wiemy. POWAŻNA to taka , która zatrudnia dużą ilość instruktorów.
Tyle, że więcej się nauczysz od kolegów,
bo połowa z tych instruktorów sama nie potrafi pływać.

Awatar użytkownika
zaq
Posty: 922
Rejestracja: 12 wrz 2010, 11:52
Deska: Clash
Latawiec: Ozone Catalist
Lokalizacja: Wuwa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 71 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2012, 18:01

do sanek? a może do samochodu się od razu przypiąć... będzie szybsze odmóżdzenie i trepanacja czaszki w gratisie.

@garf83 - sprawa jest jasna, lipa na kilometr /szkółka i szkolenie za 25 pln/1h. Nie ma czegoś takiego.
Szkoda czasu. Dogadajcie się lepiej z kimś kto ogarnia temat. Szkółka albo jakiś instruktor.

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 gru 2012, 19:02

Czyli mówicie, że lipa choć nikt nie spróbował?
Zaq chcesz kogoś przekonać żeby zapłacił dużo lub wcale?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2013, 14:32

400 szkoleń i ani jednego ich kursanta na kiteforum. Nie zastanawia cię to? Już pisałem w tamtym wątku - jak dla mnie szkółka, która wywodzi się z taniej szkoły jazdy w Warszawie, nie mająca bazy w PL i nie współpracująca z żadnym biurem turystycznym (czyli nie bazująca na kursantach "wyjazdowych") raczej pojęcia o kitesurfingu za dużego nie ma. Chcieli szkolić na Zegrzu latem - to musi być coś. Obstawiam, że na wiosnę też zobaczymy info, że wyszkolili zimą 300 kursantów ;)

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sty 2013, 16:45

:)
Nie znasz powiedzenia: "Albo uczysz, albo zarabiasz" ?

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2013, 03:02

Ja nie znam a Ty... :wink: :?:

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 wrz 2013, 15:09

Ulalala widzę same niepochlebne opinie nt. Lavidy w której ukończyłem IKO1 i 2 :) To co jestem pierwszy na forum z tej szkółki?? :clap:

Awatar użytkownika
gruluk
Posty: 155
Rejestracja: 03 lut 2011, 20:42
Deska: Clash 138
Latawiec: Best TS 12 & 9
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post05 wrz 2013, 17:44

Poziom szkolenia łatwo można sobie wyobrazić po Twoim wątku " płytki spot na mazowszu " i wpisach w stylu, że nie wyobrażasz sobie startu latawca na głębokiej wodzie :pray:

Awatar użytkownika
pawbuh
Posty: 391
Rejestracja: 28 lip 2011, 19:58
Latawiec: BEST
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post05 wrz 2013, 19:09

Fabi150 pisze:Ulalala widzę same niepochlebne opinie nt. Lavidy w której ukończyłem IKO1 i 2 :) To co jestem pierwszy na forum z tej szkółki?? :clap:

Karwasz, to za co dają to iko, jak sobie nie wyobrażasz startu z głębokiej wody. To tylko na zatoce możesz popływać, choć tam też miejscami nie ma dna.

Fabi150
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2013, 11:40
Deska: Airush Switch 142x44
Latawiec: Cabrinha Vector 14, SB 10
Lokalizacja: Płock, W-wa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 wrz 2013, 22:52

gruluk pisze:Poziom szkolenia łatwo można sobie wyobrazić po Twoim wątku " płytki spot na mazowszu " i wpisach w stylu, że nie wyobrażasz sobie startu latawca na głębokiej wodzie :pray:


Bardzo się cieszę, że tak pieczołowicie śledzisz moje wątki :thumbsup: . Nie mniej jednak szkoda że nie zechciałeś poświęcić chwili z "wyobrażania sobie" i nie napisałeś tam nic konstruktywnego. Z tego co widzę jesteś z Warszawy, więc pytanie to było skierowane między innymi do Ciebie. Wracając do tego, że nie wyobrażam sobie startu latawca z bezgruncia. Rozumiem, że reszta ludzi po IKO 2 pruje niczym Braveheart na luzaku, bezstresowo na środek zatoki i sobie wraca jak gdyby nic. Pozostaje mi tylko pozazdrościć, gdyż ja często zaliczam większe lub mniejsze gleby, po czym po chwili się ogarniam i czasem zdarza się, że desiwo zaczyna 'uciekać'. Super że mam wtedy grunt. Swoją drogą, ciekawe skąd tyle wątków w dziale 'Zaginione' o znalezionych deskach, które nagle sobie spłynęły :) Nie potrafię także jeszcze ostrzyć i spływam z wiatrem, więc żeby się za daleko nie oddalać, często cofam się rakiem zdobywając wysokość. Jak sam pewnie dobrze wiesz z Wawy na półwysep sypiąc autostradami jest prawie 500km więc chyba nic dziwnego, że chciałem znaleźć coś bliżej, co choćby minimalnie warunkami było zbliżone do półwyspu?

Ps. Rozmawiałem z kilkoma nowicjuszami takimi jak ja, którzy także akurat byli po IKO2, ale w innych szkółkach. Jakoś nie zauważyłem, żeby śmigali jak delfiny na głębiny. Raczej podobnie wspólnie 'brodzilismy' tam, gdzie jest grunt i razem rozmyslaliśmy, jak to fajnie byłoby już smigać i ostrzyć :D

Nie zamierzam się tu bawić oczywiście w adwokata ani prokuratora bo nie mam porównania. Jakbym przeszedł cały kurs w innych szkółkach, wówczas mógłbym się wypowiadać, a tak moja ocena nie jest obiektywna. Wydaje mi się, że szkółka szkółką, ale swoje trzeba wydreptać i wypływać. Przecież instruktor za kursanta za bar podczas płynięcia nie trzyma.... To tak jak na snowboardzie -> dupy nie obijesz to się nie nauczysz.


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron