Deski SU2 na 2007 rok

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lip 2006, 11:56

Będąc w ten weekend nad zalewem wiślanym miałem okazję popływać nieco na najnowszym prototypie deski su2 - ponoć na 2007 rok. Powiem szczerze, że pierwsze co mi przyszło na myśl tużpo skońćzeniu pływania na niej to czemu nikt tego nie promuje w Polsce na przyzwoitym poziomie. Zaskoczyło mnie mnie to przede wszystkim dlatego, żę deseczka była wyśmienita - szczególnie na te warunki. Ale od początku
Wiatr wiał dość silny - wiatromierz wskazywał średnio 10 m/s (około 20 węzłów), ale pojawiły się szkwały nawet do 16 m/s (jakieś 30 węzłów). Wypisywałbym w normalnym jednostkach, gdybym posiadał własny wiatromierz, a nie patrzył na cudzy ;)
W każdym bądźrazie wiatr duży, a zafalowanie pozostawiajaće wiele do życzenia - po prostu było kartoflisko. Tam gdzie płytko robiła się w miaręrówna falka, ale tam gdzie głębiej fala byłą dłuższa ale załamująca sięw różnych kierunkach. Na moim skywalkerze (cachaca 128) dawało radę, ale było trudno tym bardziej, że dosyć szkwalisty wiatr i mocne dożaglowanie na moim pulsie 10 powodowało, żę czasami trzeba było mocno powalczyć.
Najnowszy prototyp su2, któy dostałem do "przepłynięcia" jest deseczką dosyćdługą (135cm) i szeroką (40). Natomiast w ogóle tego nie czuć. Doskonale sprawdza sięprzy nierównym zafalowaniu, głównie przez dość duży rocker i miękkie tipy (bardzo miękkie). Mimo to ma naprawdęneizłe wybicie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze bardzo przyjemna krawędź któa po prostu wżyna się w falę i tnie ją bez żadnego problemu. Do tego dochodzi concave na całej długości deski, który równieżmocno poprawia zachowanie się deski na wodzie.
Podpływanie pod falę, ślizgi po jej szczycie, odpłynięcie - wszystko nie było jakimkolwiek problemem. Wypłynięcie po skoku też nie stanowiło problemu - to jest kwestia dosyc dużej powierzchni. JEdyny mankament, który mnie drażnił to szerokość strapów. Otóż standardowy rozstaw śrub to 16cm, który nijak sięnie sprawdza przy mojej wąskiej stopie. Nawet ściągnięte na maxa strapy nie wystarczały na zachowanie pełnej pewności a przecież dociśnięcie stopy od góry to nie to samo co trzymanie boczne. Zastanawiam sięjak dobrze by się pływało na tej deseczce gdybym miał odpowiednie strapy. Aha - deska miałą teżwg mojej opinii nieco za krótkie finy i czasami przy radykalnym zwrocie leciutko się uślizgiwała, ale zapewniono mnie, że mają byćdłuższe w finalnej wersji.
Co tu dużo mówić - jeżeli strapy zostaną poprawione będzie to pierwsza deska, którą będę rozważał na przyszły sezon bo jest naprawdę wyśmienita :!:

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2006, 08:21

Ja wiem, że zaraz będzie kupa śmiechu po tym co napiszę (ale Onzo ma tu rację)

KTO TO ROBI I GDZIE TO MOŻNA ZNALEŹĆ??

BO się słyszy SU2 i SU2 ale kto gdzie za ile i jak? :oops: :?:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2006, 09:54

mozna to znalezc w SU2 ;)

Awatar użytkownika
zgred
Posty: 2614
Rejestracja: 30 paź 2005, 19:20
Deska: nbl
Latawiec: ozone, best
Lokalizacja: Pułtusk-Władek-Sopot-Gdańsk :)
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2006, 11:39

No tak tak teraz to sobie znalazłem, w sumie nie takie trudne. Ale trzeba wiedizeć o tych deskach żeby się nimi zainteresować.

Ale wyglądają całkiem całkiem, jak juz zacznę pływac kiedyś to potestuję sobie i wyrobię sobie o nich opinie :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2006, 15:33

kiedyś stroną SU-2
był odbry adres:
www.kiteboarding.pl :idea:

była to bardzo fajna graficznie stronka
teraz nie wiem
sprawdzcie :idea:

Awatar użytkownika
Belzebub_Wro
Posty: 385
Rejestracja: 10 sie 2004, 19:51
Lokalizacja: Polanica-Zdroj
 
Post19 lip 2006, 17:11

Mam deske SU2 na 2006 rok Nie wiem czy mowimy o tej samej bo moja tipy ma b.twarde Cala deska jest bardzo sztywna co przeklada sie na branie szkwalow na kolana Zaj.. deska do manewrow z krawedzi ,nieprawdopodobnie szybka ,dobrze trzymajaca krawedz ,dobrze chodzi na wiatr ,utrzymuje slizg i wczesnie ospala dzieki concave Strapy rzeczywiscie za szerokie Jestem ze swojej 133/39 b.zadowolony i chce dokupic jescze jedna w innym rozmiarze

Nie rozumiem czemu Karas nie promuje aktywnie swoich produktow .Sa naprawde na b.wysokim poziomie

www.kiteboarding.pl ale ta strona nie jest aktualizowana od dluzszego czasu

Awatar użytkownika
Sajk
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2004, 22:04
Deska: RRD
Latawiec: North Rebel 11m 2013
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2006, 17:33

A jak się generalnie przedstawia porównanie cen desek SU2 i Nobile?
I czy ja dobrze rozumiem, że kupując SU2 wspomogę rodzimy przemysł :?: :)

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2006, 10:46

i jedną i drugą robią u nas :) Ceny su2 z tego co pamiętam 1790 od kilku lat. Ta deseczka na której pływałem ma miękkie tipy i jest modelem na przyszły sezon. Z tego co wiem to był pierwszy egzemplarz. Koniecznie muszą poprawić strapy, ale poza tym jest naprawdę super. Ktośmial wrzucić zdjęcia ale jak narazie cisza...
A Karaśnie potrafił mi wytłumaczyć czemu sięnie promują... Deski naprawdęstojąna wysokim poziomie - myślę, że mogliby konkurowaćz innymi...

Awatar użytkownika
wojol
Posty: 261
Rejestracja: 09 cze 2006, 09:05
Lokalizacja: Piła
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2006, 10:02

Sam mam taka deske z 2005 roku 134/37 - zamowilem ja sobie bezposrednio u producenta - czysta "weglowka" bez grafik - a cena naprawde jak za nowke weglowa i to na takim poziomie technicznego dopracowania to moim zdaniem rewelacja bo udalo mi sie wynegocjowac spotro naprawde sporo taniej niz podane wyzej 1790 mozna by powiedzeic ze za tą kwote to kupilbym deske i jeszcze dobry trapez... - no a jak to wspomnieli przedmowcy przy okazji wsparłem polski przemysł ;-)

tomekb
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2006, 22:30
Lokalizacja: olsztyn
 
Post24 lip 2006, 23:00

deska to dopiero prototyp (malowanie przypadkowe) ale pierwsze wrażenie jest bardzo obiecujące
w temacie strapów: rozstaw śrub będzie zmieniony na nieco mniejszy ponadto można juz teraz zamawiac strapy mniejsze (sa dostępne dwa rozmiary), które powinny pasować do bardziej wyrafinowanych stóp :lol:
w temacie finów: do wyboru 4cm oraz 5 cm.
w temacie sztywności: kazdy ma inne preferencje więc juz teraz mozna zamówić każdy rozmiar deski SU2 w trzech twardościach/sztywnosciach.
zapraszamy na testy do KADYN: pomału otwieramy bazę testowa na Srebrnej Rivierze więc każdy bedzie mógł osobiście sprawdzić to o czym piszę.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2006, 11:23

to suuuuper! powolutku, powolutku,ale jest postęp! :thumb:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 mar 2007, 18:26

Juz mozna obejrzec nowe deski na 2007 na stronie SUDWA. Tak czadowej grafiki jeszcze nie widziałem, za żadnej seryjnie robionej desce. :shock: :shock: :shock:
Bravo Mariusz!
Wkrotce bede zamawial kolejna sztuke.

Pozdrawiam

gregorg
Posty: 911
Rejestracja: 11 paź 2006, 19:27
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post21 mar 2007, 23:34

tomek czyli kiedy konkretnie na testy mozna wpaść ?

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2007, 00:13

właśnie przywiozłem i okułem dwie nowe deseczki, postęp w stosunku do produktów su2 z zeszłego roku jest kosmiczna, (wizualna i technologiczna) mam nadzieje, że jutro warunki pozwolą przetestować nową sprzetownie na wodzie, rano zbieramy się do rewki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2007, 10:35

piekna grafika , a myslalem ze to tylko na komputerze tak ladnie wyglada a tu niespodzianka, naprawdę ciekawa,szczególnie ta u gory, choć super jest także biało czarna z "demonem".

bardzo sie ciesze że wreszcie Mariusz postawil na ciekawe grafiki [ a nie deski bez wyrazu [jak cała seria "szklo" z 2006"] .

tymbardziej ,że to doskonale deski [sam ma od dwóch sezonów su-2 CARBON
i pomimo że plywałem juz na niejednym sprzęcie to jeszcze taki wypas mi sie nie trafił :thumb: ] ...... a ubrane w nową atrakcyjną szatę są naprawdę sporym krokiem naprzód . gratulacje Mariusz :clap:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości